Książki z bibliotecznego księgozbioru powinny być w stałym obiegu, trafiać z rąk do rąk, by mogły spełniać swoją rolę. Dlatego tak ważne jest, by nie przetrzymywać ich w domu. Ci, którzy dawno przekroczyli obowiązujące terminy zwrotu bibliotecznych pozycji, mają szansę na oddanie tytułów na półki bez poniesienia konsekwencji w postaci kary.
By zobligować zapominalskich do zwrotu zalegających w domu książek, Przemyska Biblioteka Publiczna ogłosiła amnestię dla czytelników. To okazja dla tych, których od wizyty w placówce, związanej ze zwrotem tego, co pożyczone i do tej pory nieoddane, odstręcza naliczona już wysokość należności za niedopełnienie terminów. Amnestia potrwa do końca maja. Jak zapewnia biblioteka, każdy, kto zwróci w tym okresie książkowe pozycje, nie zapłaci kary. „Anulowane zostaną także zaległe, niezapłacone kary pod warunkiem, że dłużnik odwiedzi bibliotekę lub filię biblioteczną, wobec której ma dług” – zapewniają bibliotekarze, którym zależy na odzyskaniu przetrzymywanego w domach księgozbioru. Wyjściem dla tych, którzy nie mogą oddać pożyczonych książek, bo zwyczajnie je zgubili albo gdzieś zapodziali i nie mogą znaleźć, jest przekazanie bibliotece innego egzemplarza niezwróconego tytułu lub pozycji o podobnej tematyce. Wówczas naliczona kara też zostanie anulowana.
„W trosce o księgozbiór, który ma służyć wszystkim mieszkańcom Przemyśla, po zakończeniu amnestii będziemy kontynuować proces odzyskiwania zaległych książek w procedurach przewidzianych w regulaminie” – zapowiadają pracownicy Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Warto więc skorzystać z możliwości uniknięcia kary.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze