Reklama

Przemyślanie, wróćcie książki do obiegu! Amnestia dla czytelników tylko do końca maja

Książki z bibliotecznego księgozbioru powinny być w stałym obiegu, trafiać z rąk do rąk, by mogły spełniać swoją rolę. Dlatego tak ważne jest, by nie przetrzymywać ich w domu. Ci, którzy dawno przekroczyli obowiązujące terminy zwrotu bibliotecznych pozycji, mają szansę na oddanie tytułów na półki bez poniesienia konsekwencji w postaci kary.

By zobligować zapominalskich do zwrotu zalegających w domu książek, Przemyska Biblioteka Publiczna ogłosiła amnestię dla czytelników. To okazja dla tych, których od wizyty w placówce, związanej ze zwrotem tego, co pożyczone i do tej pory nieoddane, odstręcza naliczona już wysokość należności za niedopełnienie terminów. Amnestia potrwa do końca maja. Jak zapewnia biblioteka, każdy, kto zwróci w tym okresie książkowe pozycje, nie zapłaci kary. „Anulowane zostaną także zaległe, niezapłacone kary pod warunkiem, że dłużnik odwiedzi bibliotekę lub filię biblioteczną, wobec której ma dług” – zapewniają bibliotekarze, którym zależy na odzyskaniu przetrzymywanego w domach księgozbioru. Wyjściem dla tych, którzy nie mogą oddać pożyczonych książek, bo zwyczajnie je zgubili albo gdzieś zapodziali i nie mogą znaleźć, jest przekazanie bibliotece innego egzemplarza niezwróconego tytułu lub pozycji o podobnej tematyce. Wówczas naliczona kara też zostanie anulowana.

„W trosce o księgozbiór, który ma służyć wszystkim mieszkańcom Przemyśla, po zakończeniu amnestii będziemy kontynuować proces odzyskiwania zaległych książek w procedurach przewidzianych w regulaminie” – zapowiadają pracownicy Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Warto więc skorzystać z możliwości uniknięcia kary.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama