Zakończyło się głosowanie mieszkańców miasta, dotyczące wyboru skweru, który będzie zagospodarowany w ramach projektu „Razem zmieniamy Przemyśl”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021.
Mieszkańcy mieli do wyboru pięć miejsc. W głosowaniu wzięły udział 494 osoby. Bezapelacyjnym zwycięzcą został skwer przy ul. Ratuszowej, zdobywając prawie połowę głosów, czyli 245[paywall]. W dalszej kolejności wybór padł na: plac Wyszehradzki przy ul. Wodnej (86 głosów), plac na Zniesieniu koło Krzyża Zawierzenia (77 głosów), skwer przy ul. Długosza (45 głosów) oraz teren przy II Liceum Ogólnokształcącym im. K. Morawskiego w Przemyślu (41 głosów).
Na tę inwestycję zarezerwowane są 53 tys. zł. W ramach tej kwoty dojdzie do: wyrównania terenu, wykonania chodników dostępnych dla niepełnosprawnych i małej architektury, zamontowania energooszczędnego oświetlenia i nasadzeń zieleni.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze