Generał brygady Tomasz Praga objął stanowisko komendanta głównego Straży Granicznej. Karierę zaczynał w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu.
Uroczystość objęcia obowiązków miała miejsce 23 bm. w Komendzie Głównej Straży Granicznej. Na stanowisko powołał go Mateusz Morawiecki, premier RP na wniosek Joachima Brudzińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji. Generał brygady Tomasz Praga zastąpił generała brygady[paywall] Marka Łapińskiego, który został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
– Każdego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej udowadniają, że służba naszej jedynej, ukochanej i najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej jest naszym prawdziwym powołaniem – powiedział komendant Praga. – Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i honor, że zostałem wybrany, by stać na czele Straży Granicznej. Jestem przekonany, że wspólnie z funkcjonariuszami i pracownikami naszej formacji osiągniemy wszystkie wyznaczone cele – zapewnił.
Gen. bryg. Tomasz Praga jest absolwent Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Służbę rozpoczął w 1992 r. w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. W Komendzie Głównej Straży Granicznej służy od 2008 r. 7 marca 2016 r. został powołany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji na stanowisko zastępcy komendanta głównego Straży Granicznej. 21 kwietnia 2017 r. otrzymał mianowanie na stopień generała brygady.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
A co z Antka ziomalem który tak szybko zrobił karierę . W SG w Przemyślu sama jedna wielka rodzina
No to teraz dopiero zaczną się balangi.
Chrzest bojowy podległej jednostki był w Jarosławiu