Reklama

Przemyślanin w Brazylii

W Caxias do Sul w Brazylii odbyły się XXIV Letnie Igrzyska Głuchych. Miło nam poinformować, że wiceszefem misji olimpijskiej był nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Przemyślu Artur Delendowski.

Igrzyska trwały pół miesiąca, w pierwszej połowie maja br. W brazylijskiej olimpiadzie wystartowała rekordowa 156-osobowa reprezentacja Polski (104 mężczyzn i 52 kobiety). Walka o medale toczyła się w ośmiu dyscyplinach: judo, kolarstwo górskie, kolarstwo szosowe, koszykówka kobiet, koszykówka mężczyzn, piłka nożna kobiet, piłka nożna mężczyzn, pływanie oraz tenis stołowy. Droga na podium była niezwykle ciężka, ale skończyło się rewelacyjnie. Polska ekipa zdobyła aż 42 medale, w tym 8 złotych, 22 srebrne i 12 brązowych. To największy sukces od Letnich Igrzysk Głuchych w Helsinkach w 1961 r.

– Sportowcy dali piękną lekcję z życia, pokazali, że siła i determinacja, ciężka praca i wiara w swoje możliwości pozwalają osiągnąć upragniony sukces. Naprawdę powodów do dumy mamy ogrom – powiedział A. Delendowski.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama