Przemyślanin Janusz Galiczyński wystosował list do ambasador Izraela w Polsce Anny Azari. Wskazuje w nim miejsca upamiętniajace zamordowanych Żydów i zaprasza panią ambasador do wizyty w Przemyślu.
„Jako Polak jestem zdziwiony i zaskoczony Pani słowami, że Polacy[paywall] w czasie okupacji niemieckiej wybudowali obozy zagłady i wymordowali Żydów. Kto jak kto, ale Polska kocha pokój i wolność i walczyła o nią od wieków” – pisze.
J. Galiczyński zauważa, że w Przemyślu istniało getto żydowskie, a po jego likwidacji Niemcy wymordowali 1580 przemyskich Żydów. Nikt jednak ze strony żydowskiej nie interesował się tym faktem. Dopiero w 2016 r. z jego inicjatywy odremontowano to miejsce i 17 czerwca 2016 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia.
Jak podkreśla J. Galiczyński, został na nią zaproszony ambasador Izraela w Polsce, ale nie przyjechał i nawet nie wysłał żadnego pisma. Obecni byli również duchowni różnych obrządków, również rabin, ale – jak wskazuje przemyślanin – tylko on kazał sobie za to zapłacić. „Polacy wyremontowali Wam pomnik i jeszcze zapłacili, aby Wasz przedstawiciel przyjechał. Nie jest to wstyd?” – sugeruje. „Dlatego zwracam się do Pani Amsadaro, aby przyjechała Pani do Przemyśla i oddała hołd pomordowanym żydom” – pisze dalej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.https://www.holocaustresearch.pl/index.php?show=462
Daj Pan spokoj.Jeszcze Pana posadzi o udzial mordzie na Zydach!!!!!
Czy możecie, z łaski swojej, napisać przynajmniej z kilka zdań żeby człowiek miał chociaż małe rozeznanie o co chodzi w temacie, bo pół zdania to za mało, takowoż więc, nie można wstawić w takim wypadku odpowiedniego i właściwego komentarza ?!?
>>jestem zdziwiony i zaskoczony Pani słowami, że Polacy<<Jeżeli "pcha się pan" na pierwsze strony to nie powinien pan być ani zdziwiony ani zaskoczony. Zdecydowanie więcej Żydów zostało zamordowanych przez samych Polaków i przez ich donosy niż Polacy ich uratowali. Czy pokaże też pan pani ambasador wszystkie te zniszczone kirkuty, porozbijane macewy, zaniedbane mogiły w samym Przemyślu o wsiach okolicznych już nie mówiąc? To nie pan winien odnawiać takie miejsca, choć oczywiście należy to pochwalić - ale to kropla w morzu wrodzonego antysemityzmu większości Polaków.
https://wiadomosci.wp.pl/dziennikarka-skrytykowala-agate-dude-i-sie-zaczelo-prostytutka-lewacka-feministka-zydowa-6218436169008769a
Jest Pan w porządku.Chyle głowę z szacunkiem.Ale nie wie Pan jak naprawdę było z Żydami w Przemyślu.Chwały to mieszkańcom nie przynosi kiedy część z mieszkańców naszego miasta z tamtego okresu nie zasługuje na miano człowieka.Wszyscy starzy mieszkańcy naszego miasta to wiedzą.A ci co słuchali relacji śp.Szlomka do dzisiaj nie mogą podnieść głowy ze wstydu.
Rozumiem, że każdy chce swoje trzy grosze dodać w dyskusji, ale zapraszanie ambasadora obcego kraju przez prywatnego człowieka i to jeszcze poprzez media to chyba jakaś kpina.
Tadeusz mozesz opisac relacje śp Szlomka.Niech przemyslanie poznaja fakty.
Żydem pisze się z dużej litery polaczku durny.
A skąd ten wolski prawaczek może o tym wiedzieć ?PISoBOLSZEWICKI tuman dojnej zmiany.
NKWD zzreszało 99%czosnkowych i też trzeba o tym pamietac ilu Polaków zabili.
no a świniożerców ile nkwd zrzeszało i ile zamordowali obywateli Rosjan ?https://opinie.wp.pl/polacy-masowo-donosili-do-gestapo-ze-zdrajcami-walczyla-armia-krajowa-6126038518990977a
Janusz miałeś swoje pięć minut, a teraz siądź chłopie d... i daj spokój!
Na ul. Rakoczego jest dawny cmentarz żydowski . Przyjdżcie zobaczyć jak Żydzi ,, DBAJĄ ,, o to miejsce ...
https://www.holocaustresearch.pl/index.php?show=462
Daj Pan spokoj.Jeszcze Pana posadzi o udzial mordzie na Zydach!!!!!
Czy możecie, z łaski swojej, napisać przynajmniej z kilka zdań żeby człowiek miał chociaż małe rozeznanie o co chodzi w temacie, bo pół zdania to za mało, takowoż więc, nie można wstawić w takim wypadku odpowiedniego i właściwego komentarza ?!?