Reklama

Przemyślanka o krok od stanowiska Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Choć starszy wizytator w przemyskim oddziale Podkarpackiego Kuratorium Oświaty Renata Magnowska-Tumidajska – zdaniem prezesa podkarpackiego ZNP Stanisława Kłaka – była merytorycznie najlepszą z kandydatek, nowym kuratorem oświaty na Podkarpaciu została dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach (powiat ropczycko-sędziszowski) Małgorzata Rauch.

Na ogłoszony przez wojewodę podkarpackiego konkurs na stanowisko Podkarpackiego Kuratora Oświaty wpłynęło siedem ofert. Na przesłuchania zgłosiło się sześć osób: Renata Magnowska-Tumidajska, starszy wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty oddział w Przemyślu, Aneta Makarska, nauczycielka z Jarosławia, Piotr Pękalski, nauczyciel z Krzywczy, Zbigniew Pinkowski, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie i Małgorzata Rauch, dyrektorka Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach. Szósta osoba nie zgodziła się na upublicznienie swoich danych. Do konkursu nie przystąpiła – choć wcześniej o tym informowaliśmy – Bożena Ryczan, radna powiatu przemyskiego, dyrektor Zespołu Szkół w Orzechowcach (gmina Żurawica)[paywall].
Komisja złożona z trzech przedstawicieli ministra edukacji, dwóch przedstawicieli wojewody i nauczycielskich związków zawodowych (OPZZ, Forum Związków Zawodowych, NSZZ ,,Solidarność”) w pierwszym etapie konkursu odrzuciła dwie oferty ze względu na uchybienia formalne i brak wymaganych dokumentów. Do drugiego etapu dopuszczonych zostało pięciu kandydatów. Przewodniczącym był Witold Lechowski, wicewojewoda podkarpacki.
Jak poinformowała rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Waksumndzka-Szarek, w wyniku tajnego głosowania kandydatem wyłonionym na stanowisko kuratora została Małgorzata Rauch, z wykształcenia magister filologii polskiej, nauczyciel dyplomowany, dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach (powiat ropczycko-sędziszowski). Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, popierana była przez PiS, a –jak wiadomo – kandydaci na kuratora powinni być apolityczni.
Czy zostanie pełnoprawnym podkarpackim kuratorem oświaty, zdecyduje minister edukacji, która, zgodnie z przepisami, powołuje go na wniosek wojewody. Szef podkarpackiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Stanisław Kłak: – Pani Rauch zaprezentowała się ciekawie pod względem elokwencji, dykcji, sposobu przedstawienia prezentacji, natomiast moim zdaniem najlepiej merytorycznie wypadła starszy wizytator przemyskiego oddziału Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pani Magnowska-Tumidajska, która zajęła w tym „rankingu” drugie miejsce.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama