Reklama

Przestrzeni jest dużo

24/11/2016 07:56

Finału 25. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu miało nie być. Dyrektor MDK w Przemyślu Stanisław Karszyń – dotychczasowy szef orkiestrowego sztabu – musiał zrezygnować. Regulamin WOŚP nie pozwala na łączenie funkcji dyrektora instytucji samorządowej z bezpośrednim dowodzeniem grupą wolontariuszy. Nie wiem, czy zapis to słuszny, ale jak jest, to jest.

Dyrektor jednak nie tylko zaproponował, aby siedzibą sztabu, jak w minionych latach, pozostał budynek MDK, ale zaapelował do przemyślan o nowego szefa sztabu. Przez kilkanaście dni trwała burza w lokalnych mediach, a Przemyśl bynajmniej nie odgrywał w niej roli pozytywnej. Na szczęście chętny się znalazł. Finał więc się odbędzie. Piszę o tym z dwóch powodów. Po pierwsze warto przy tej okazji podziękować dyrektorowi Karszyniowi za pomoc we wcześniejszej edycjach WOŚP. Po drugie, jak zwykle, gdy pojawiają się kontrowersje wokół WOŚP, nie zawodzą krytycy Jurka Owsiaka. 

W takich chwilach zawsze zadaję sobie pytanie, czy ludzie nieprzychylni Owsiakowi  zrobili coś dobrego dla drugiego człowieka. Jeżeli nawet tak, to czy z powodów często małostkowych trzeba zawłaszczać prawo pomagania innym. Jeżeli nawet z jakiegoś powodu Jerzy Owsiak nam nie odpowiada, to pamiętajmy: przez dwadzieścia pięć lat jego Orkiestra pomogła tysiącom osób, ratując nie tylko zdrowie, ale i życie. Setkom szpitali zakupiła niezbędny sprzęt, w tym szpitalom z naszego regionu. Przestrzeni do działalności charytatywnej jest tak dużo, że dla każdego wystarczy miejsca. Oby tylko nigdy nie zabrakło chętnych do pomocy.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama