Kwotę ponad 6,5 milionów euro pochłonie rozbudowa drogi wojewódzkiej numer 885 od Przemyśla do planowanego polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Malhowicach. Prace powinny rozpocząć się w pierwszej połowie przyszłego roku.
W poniedziałek, 8 bm. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju podpisał umowę z Piotrem Miąso, dyrektorem Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie w sprawie realizacji rozbudowy drogi. Inwestycja zostanie sfinansowana z Programu Współpracy Transgranicznej „Polska – Białoruś – Ukraina”.
– (...) Przy tej okazji, warto podkreślić, iż celem[paywall] projektu jest wspieranie i ułatwienie rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej ponad granicami państwowymi – powiedział Hamryszczak. – Ponadto, dzięki realizacji tego projektu także mieszkańcy pogranicza będą mieli łatwiejszy dojazd do miejsc pracy, do urzędów, czy instytucji publicznych, ale także poprawią się warunki do realizacji biznesów. Trzeba również zauważyć, że w znacznym stopniu poprawią się warunki spedycyjne – zaznaczył.
Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę tej ponad 6-kilometrowej drogi. Inwestycja powinna być gotowa do końca 2020 roku. W jej ramach powstaną także ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, chodniki i dodatkowe pasy ruchu tuż przed planowanym polsko-ukraińskim przejściem granicznym Malhowice – Niżankowice.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze