Finał tegorocznej ogólnopolskiej akcji Polska Biega odbył się w miniony weekend, 22 – 24 maja. Przeworsk już po raz piąty przyłączył się do biegowej imprezy.
W sobotę na teren stadionu miejskiego i Ośrodka Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowego przybyła liczna grupa zawodników w różnym wieku. Sportową imprezę otworzyli: burmistrz miasta Leszek Kisiel, zastępca burmistrza Wojciech Superson i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu[paywall] i Rekreacji Grzegorz Łuczyk. Akcję Polska Biega – Przeworsk Biega rozpoczęły dzieci z rocznika 2010 i młodsze, które – podzielone na grupy dziewczynek i chłopców –pokonały trasę 50 m. Następnie do starcia stanęły pociechy urodzone w latach 2008 – 2009, które przebiegły identyczny dystans. Uczniowie klas I – III i IV – VI zmierzyli się na odcinku 200 m. Wszystkim uczestnikom wręczono medale.
Zwieńczeniem sportowego wydarzenia był bieg otwarty na 3 km po trasie rowerowej ośrodka. Najszybszą kobietą w tej kategorii okazała się Klaudia Kapusta, natomiast wśród mężczyzn zwyciężył Michał Kiełboń. Trzem najlepszym zawodnikom w obu kategoriach wręczono statuetki. Wśród uczestników wszystkich biegów rozlosowano również nagrody.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze