Reklama

Przeworsk też biegał - stawiło się 300 biegaczy

31/05/2015 07:28

Finał tegorocznej ogólnopolskiej akcji Polska Biega odbył się w miniony weekend, 22 – 24 maja. Przeworsk już po raz piąty przyłączył się do biegowej imprezy.

W sobotę na teren stadionu miejskiego i Ośrodka Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowego przybyła liczna grupa zawodników w różnym wieku. Sportową imprezę otworzyli: burmistrz miasta Leszek Kisiel, zastępca burmistrza Wojciech Superson i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu[paywall] i Rekreacji Grzegorz Łuczyk. Akcję Polska Biega – Przeworsk Biega rozpoczęły dzieci z rocznika 2010 i młodsze, które – podzielone na grupy dziewczynek i chłopców –pokonały trasę 50 m. Następnie do starcia stanęły pociechy urodzone w latach 2008 – 2009, które przebiegły identyczny dystans. Uczniowie klas I – III i IV – VI zmierzyli się na odcinku 200 m. Wszystkim uczestnikom wręczono medale.

Zwieńczeniem sportowego wydarzenia był bieg otwarty na 3 km po trasie rowerowej ośrodka. Najszybszą kobietą w tej kategorii okazała się Klaudia Kapusta, natomiast wśród mężczyzn zwyciężył Michał Kiełboń. Trzem najlepszym zawodnikom w obu kategoriach wręczono statuetki. Wśród uczestników wszystkich biegów rozlosowano również nagrody.

W sportowej rywalizacji wzięło łącznie udział ponad 300 zawodniczek i zawodników. Organizatorem sobotniej akcji był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku.
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama