12 czerwca były koncerty zespołu „Jagiellanie” i uczniów szkoły muzycznej, stoiska gastronomiczne oraz liczna delegacja samorządowa. Kolejka będzie kursować przez całe wakacje.
Przeworska Kolejka Wąskotorowa rozpoczęła sezon turystyczny 2021. Pierwszy kurs na linii Przeworsk – Łopuszka Mała wystartował punktualnie o g. 10, 12 czerwca br.
Wagoniki kolejki w malowniczą trasę powiozły m.in.: [paywall] starostę przeworskiego Bogusława Urbana, przewodniczącą rady powiatu Agnieszkę Bukową-Jedynak, wicestarostę Jacka Kierepkę, członków zarządu powiatu Mieczysława Żuka, Wiesława Bukowskiego i Łukasz Laska oraz przedstawicieli miasta i gminy Kańczuga, a w tym gronie burmistrza Andrzeja Żygadłę.
Organizatorzy postarali się, by sam przejazd nie był jedyną atrakcją sobotniego poranka. Ci, którzy wybrali się na pierwszy przejazd popularnego „Pogórzanina”, mogli posłuchać Zespołu Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie”, koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Kańczudze, wziąć udział w instruktażu udzielania pierwszej pomocy lub posilić się w jednym ze stoisk gastronomicznych, pośród których wyróżniało się to przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Małej.
Na koniec przejazdu wszyscy pasażerowie kolejki wzięli udział w losowaniu upominków.
Przeworska Kolejka Wąskotorowa będzie w tym roku dostępna w każdy weekend, przez trzy wakacyjne miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień.
Każdego z tych dni zaplanowane są dwa kursy. Pierwszy rusza z Przeworska do Łopuszki Małej o g. 10, a w drogę powrotną o 12.15. Drugi to odjazd z Przeworska o 14 i powrót z Łopuszki o 16.15. Bilety można nabyć na stronie kolejka-pogorzanin.pl.
Tam też będą się pojawiać informacje o ewentualnych zmianach w rozkładzie jazdy.

fot.Starostwo Powiatowe w Przeworsku
Ten, kto chciał dobrze podjeść, nie mógł minąć stoiska pań z KGW w Łopuszcze Wielkiej.

fot.Starostwo Powiatowe w Przeworsku
W pierwszym kursie kolejki wzięła udział liczna delegacja samorządowa: na zdjęciu starosta Bogusław Urban.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Podajcie godziny odjazdu.To jest atrakcja w skali Kraju>
Najważniejsze czyli balanga już się odbyła i to właśnie była największa atrakcja tej kolejki."atrakcja w skali kraju" to lekko na wyrost.Nawet dla ościennych gmin to nie jest atrakcja a o turystach nawet nie wspomne.
Super klimaty ;))
Podajcie godziny odjazdu.To jest atrakcja w skali Kraju>
Najważniejsze czyli balanga już się odbyła i to właśnie była największa atrakcja tej kolejki."atrakcja w skali kraju" to lekko na wyrost.Nawet dla ościennych gmin to nie jest atrakcja a o turystach nawet nie wspomne.