Reklama

Przeworska wąskotorówka zainaugurowała nowy sezon

21/06/2021 16:03

12 czerwca były koncerty zespołu „Jagiellanie” i uczniów szkoły muzycznej, stoiska gastronomiczne oraz liczna delegacja samorządowa. Kolejka będzie kursować przez całe wakacje.

Przeworska Kolejka Wąskotorowa rozpoczęła sezon turystyczny 2021. Pierwszy kurs na linii Przeworsk – Łopuszka Mała wystartował punktualnie o g. 10, 12 czerwca br.

Wagoniki kolejki w malowniczą trasę powiozły m.in.: [paywall] starostę przeworskiego Bogusława Urbana, przewodniczącą rady powiatu  Agnieszkę Bukową-Jedynak, wicestarostę Jacka Kierepkę, członków zarządu powiatu Mieczysława Żuka, Wiesława Bukowskiego i Łukasz Laska oraz przedstawicieli miasta i gminy Kańczuga, a w tym gronie burmistrza Andrzeja Żygadłę.

Organizatorzy postarali się, by sam przejazd nie był jedyną atrakcją sobotniego poranka. Ci, którzy wybrali się na pierwszy przejazd popularnego „Pogórzanina”, mogli  posłuchać Zespołu Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie”, koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Kańczudze, wziąć udział w  instruktażu udzielania pierwszej pomocy lub posilić się w jednym ze stoisk gastronomicznych, pośród których wyróżniało się to przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Małej.

Na koniec przejazdu wszyscy pasażerowie kolejki wzięli udział w losowaniu upominków.

Reklama

Przeworska Kolejka Wąskotorowa będzie w tym roku dostępna w każdy weekend, przez trzy wakacyjne miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień.

Każdego z tych dni zaplanowane są dwa kursy. Pierwszy rusza z Przeworska do Łopuszki Małej o g. 10, a w drogę powrotną o 12.15. Drugi to odjazd z Przeworska o 14 i powrót  z Łopuszki o 16.15. Bilety  można nabyć na stronie kolejka-pogorzanin.pl.

Tam też będą się pojawiać informacje o ewentualnych zmianach w rozkładzie jazdy.


fot.Starostwo Powiatowe w Przeworsku
Ten, kto chciał dobrze podjeść, nie mógł minąć stoiska pań z KGW w Łopuszcze Wielkiej.

Reklama


fot.Starostwo Powiatowe w Przeworsku
W pierwszym kursie kolejki wzięła udział liczna delegacja samorządowa: na zdjęciu starosta Bogusław Urban.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Marek - niezalogowany 2021-06-21 16:37:16

    Super klimaty ;))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Miki - niezalogowany 2021-06-21 19:15:59

    Podajcie godziny odjazdu.To jest atrakcja w skali Kraju>

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-06-22 09:39:08

    Najważniejsze czyli balanga już się odbyła i to właśnie była największa atrakcja tej kolejki."atrakcja w skali kraju" to lekko na wyrost.Nawet dla ościennych gmin to nie jest atrakcja a o turystach nawet nie wspomne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama