Reklama

Przeworszczanin Marek Wikiera 65 razy wspiął się na szczyt Marriota!

27/01/2015 09:42

*Marriott Everest Run – wspinanie się na ośmiotysięcznik jest równoważne z 65 wejściami na szczyt warszawskiego Hotelu Marriott. Udało się to naszemu ultra maratończykowi z Przeworska, który w sumie pokonał 2730 pięter i 8872,5 m.

Pochodzący  z Przeworska biegacz zdobył Mount Everest w Polsce. Po tym, jak w ubiegłym  roku cztery razy wyjeżdżał w przeróżne zakątki świata, by pokonać cztery pustynie w wielkim pustynnym szlemie, żona zadecydowała, iż rok 2015 spędzi w Polsce, ale Marek Wikiera bieganie kocha tak mocno jak żonę, więc znalazł alternatywę i  postanowił biegać w ojczyźnie w ciekawych maratonach. Kolega znalazł dla niego bieg – Marriott Everest Run, na który Marek zgodził się bardzo szybko. 


fot.Zbiory organizatorów

25 stycznia wbiegł na warszawskiego Marriotta aż 65 razy, jest to równoznaczne z pokonaniem Mount Everestu, najwyższej góry świata.

Reklama

Wikiera i inni śmiałkowie mieli  24 godziny, które mogli rozdysponować dowolnie. W tym czasie musieli wejść na 42 piętrowy wieżowiec. – Pierwsze biegi na szczyt Marriotta (136,5 m) nie były najtrudniejsze, najpierw wspinaczka schodami, potem zjazd windą. Na końcu już się nie czuje bólu, nic się nie czuje, tylko pragnienie ostatniego wejścia i zjazdu. Za to dzisiaj nie czuję  nóg,  jutro pewnie będą mnie bolały nawet włosy i przyjdzie mi popłakać przy każdym kroku – zdradził nam poniedziałkowym rankiem w rozmowie telefonicznej  zdobywca Marriott Everest Run.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości