Dwóch imigrantów: 33-letniego obywatela Gambii oraz 28-letniego Marokańczyka zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Placówka SG w Krościenku uzyskała od ukraińskich odpowiedników informację o podejrzanych śladach mogących świadczyć o nielegalnym przekroczeniu granicy z Ukrainy do Polski. Strażnicy graniczni szybko podjęli działania. Już po kilkunastu minutach zatrzymali 2 mężczyzn. To obywatele Gambii oraz Maroka w wieku 33 i 28 lat. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów.
– Jak ustalili funkcjonariusze SG, cudzoziemcy legalnie przybyli na Ukrainę drogą lotniczą w połowie 2018 roku – mówi major Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. – Tam się poznali i wspólnie zaplanowali dalszą podróż do Europy Zachodniej. Według zeznań Marokańczyk planował podjąć studia w Niemczech, a Gambijczyk chciał dotrzeć do Hiszpanii – dodaje.
Decyzją Sądu Rejonowego w Ustrzykach Dolnych cudzoziemcy zostali ukarani mandatami karnymi po 400 złotych każdy, a następnie przekazani służbom ukraińskim w ramach umowy o readmisji.
– Tylko w styczniu bieżącego roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał 26 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę i zamierzali się przedostać do Europy Zachodniej (byli to głównie obywatele Iraku oraz Maroka). Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji – informuje E. Pikor.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze