Reklama

Przez granicę na studia. Pogranicznicy zatrzymali dwóch imigrantów

08/02/2019 12:27

Dwóch imigrantów: 33-letniego obywatela Gambii oraz 28-letniego Marokańczyka zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Placówka SG w Krościenku uzyskała od ukraińskich odpowiedników informację o podejrzanych śladach mogących świadczyć o nielegalnym przekroczeniu granicy z Ukrainy do Polski. Strażnicy graniczni szybko podjęli działania. Już po kilkunastu minutach zatrzymali 2 mężczyzn. To obywatele Gambii oraz Maroka w wieku 33 i 28 lat. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów.

– Jak ustalili funkcjonariusze SG, cudzoziemcy legalnie przybyli na Ukrainę drogą lotniczą w połowie 2018 roku – mówi major Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. – Tam się poznali i wspólnie zaplanowali dalszą podróż do Europy Zachodniej. Według zeznań Marokańczyk planował podjąć studia w Niemczech, a Gambijczyk chciał dotrzeć do Hiszpanii – dodaje.  

Reklama

Decyzją Sądu Rejonowego w Ustrzykach Dolnych cudzoziemcy zostali ukarani mandatami karnymi po 400 złotych każdy, a następnie przekazani służbom ukraińskim w ramach umowy o readmisji.

 – Tylko w styczniu bieżącego roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał 26 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę i zamierzali się przedostać do Europy Zachodniej (byli to głównie obywatele Iraku oraz Maroka). Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji – informuje E. Pikor.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama