Kojarzona dotychczas z bardzo dobrym teatrem, ale także z zimową aurą Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju w tym roku odbędzie się w zupełnie innej scenerii niż zazwyczaj.
„Sytuacja epidemiologiczna w kraju zmusza nas do przeniesienia naszego festiwalu na sierpień. Mamy nadzieję, że lato będzie sprzyjać teatralnemu biesiadowaniu” – poinformowali organizatorzy wydarzenia – Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju.
To impreza, która ma już swoją renomę i co roku ściąga tłumy miłośników Melpomeny oraz zacne postaci ze świata teatru. O swoim udziale w tym cenionym wydarzeniu kulturalnym wspomniał jakiś czas temu[paywall] na kartach swojej książki „Zawód – aktor” znany z telewizji i szklanego ekranu oraz desek teatralnych Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor stołecznego Teatru IMKA.
Namawiając do lektury jego doświadczeń z czasów udziału w (jak napisał) „najsłynniejszym przeglądzie teatrów amatorskich w Horyńcu”, organizatorzy zachęcają na razie miłośników imprezy dowspomnień związanych z tym festiwalem.
W oczekiwaniu na kolejną odsłonę wydarzenia, tym razem letnią, planowaną na koniec wakacji, a dokładnie dni 26 – 29 sierpnia, muszą one na razie wystarczyć. Miejsce wydarzenia jak zwykle będzie Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju.
Horyniecka „Biesiada Teatralna” to jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza biesiada odbyła się w 1976 r.). Występujących za każdym razem ocenia profesjonalne jury, złożone ze znanych aktorów, reżyserów i krytyków teatralnych, którzy prowadzą warsztaty i specjalistyczne konsultacje.
W ubiegłorocznej, 41. edycji Biesiady Teatralnej – Konfrontacjach Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu-Zdroju wzięło udział 13 amatorskich grup teatralnych z całej Polski, w tym także z naszego regionu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze