Reklama

Przy budowie Centrum Rozwoju Badminton praca wre

Na zapleczu I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu trwają intensywne prace przy budowie sali sportowej – Centrum Rozwoju Badmintona. Niebawem rozpocznie się budowa drogi dojazdowej do obiektu od strony ulicy Smolki.

Kwestia inwestycji prowadzonych na terenie „Słowaka” była jednym z tematów ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (4 lipca  br.). Budowa sali sportowej trwa, ale potrzebne jest zabezpieczenie finansowe ze strony miasta na zagospodarowanie terenów wokół i stworzenie odpowiedniej infrastruktury. Jednym z takich zadań jest budowa drogi dojazdowej, spełniającej wymogi przeciwpożarowe[paywall].

– Zgodnie z zatwierdzonym kilka lat temu projektem budowlanym droga ta została poprowadzona od ulicy Słowackiego, ale to niemożliwe. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest natomiast wybudowanie jej od ulicy Smolki. Aktualnie na ukończeniu jest postępowanie o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji. Oprócz wspomnianej przebudowy  budynek liceum wymaga również wymiany okien od strony Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 2 na takie, które spełniają wymogi przeciwpożarowe – objaśniał zapisy projektu uchwały o przekazaniu 150 tys. zł na budowę ww. drogi wiceprezydent Grzegorz Hayder. W uzasadnieniu projektu uchwały można przeczytać, że termin zakończenia budowy Centrum Rozwoju Badmintona zaplanowany jest na lipiec 2019 r., więc należy dostosować do niego wykonanie drogi dojazdowej . A to oznacza, że już w br. musi się odbyć przetarg, aby prace budowlane zostały wykonane do sfinalizowania budowy hali.

Reklama

Portal południowy do remontu

Podczas wspomnianej sesji radni zdecydowali o przekazaniu 15 tys. zł na modernizację reprezentacyjnego wejścia do budynku I LO. Chodzi o portal południowy, bo północny został wyremontowany jakiś czas temu. 15 tys. zł to mało, ale przedsięwzięcie zyskało sprzymierzeńców w Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorze Zabytków i u marszałka województwa podkarpackiego. Obie instytucje przekazały po 20 tys. zł. Dzięki temu wykonana zostanie m.in.: izolacja pozioma, poprawione zostaną elementy kamienne, schody zostaną zabezpieczone przed wilgocią, pojawią się nowe tynki, gzymsy i elementy sztukatorskie, odnowione będą bramki metalowe i przedsionki oraz wykonane posadzki w przedsionkach i zadaszenie nad portalem.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama