Od 26 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka gra dla wszystkich potrzebujących rodaków. Bez względu na ich poglądy, barwy polityczne, wiek, wyznanie religijne, kolor skóry, bez dzielenia na Polskę A czy B. W tym roku Orkiestra wróciła do źródeł. Zgrała, aby wyrównywać szanse zdrowotne noworodków.
Fenomen WOŚP analizowany jest już przez socjologów, psychologów społecznych, polityków, duchownych, a młodzi adepci nauki mają wdzięczny temat na prace magisterskie i dysertacje doktorskie. Zadziwia niesłabnąca gotowość nas wszystkich do dzielenia się pieniędzmi, niesienia pomocy. Zaangażowanie kolejnych pokoleń wolontariuszy napawa optymizmem i nadzieją. W tym roku kwestowali między innymi 26-latkowie, którym Orkiestra i Jurek Owsiak uratowali życie. Jerzy Owsiak budzi emocje. Nie wszyscy go lubią. Telewizja publiczna zrezygnowała z transmisji Orkiestry. Obowiązki medialne wobec WOŚP przejęła stacja komercyjna i – jak sądzę – nie żałuje decyzji.Ksiądz Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki, komentując kolejną edycję Orkiestry, powiedział znamienne słowa. Każdy, kto podejmuje się działalności charytatywnej, musi być przygotowany także na krytykę. On jako ksiądz też nie ma łatwo. Ale, jak już napisałem, niesienie pomocy niweluje wszelkie podziały. Nie sądziłem natomiast, że akcje charytatywne, obok bardzo konkretnego wymiaru pomocowego, nabiorą aż tak ważnego dla nas, jako społeczności, znaczenia wspólnotowego. Skoro nie możemy liczyć na polityków, instytucje wszelkiego rodzaju, to być może ostatnia nasza szansa w Owsiakach, Stryczkach, Ochojskich i tysiącach bezimiennych wolontariuszy o gorących sercach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie redaktorze, napisał pan , cytuję "Telewizja publiczna zrezygnowała z transmisji Orkiestry. Obowiązki medialne wobec WOŚP przejęła stacja komercyjna " No ,niech pan przestanie pisać takie brednie . Jaki obowiązek , proszę podać podstawę prawną , , artykuły , paragrafy .
@mk: Panie szanowny, słyszał pan o takim pojęciu jak metafora? Hiperbola?
Nie dla PISoBOLSZEWIKICH idiotów :https://www.tygodnikprzeglad.pl/jak-rozumiec-haslo-misja-publiczna-telewizji-polskiej/Obowiązkiem tej szczujni jest za to np. http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/rocznica-smierci-jadwigi-kaczynskiej-tvp-przygotowalo-specjalny-film_1036637.html
''Od 26 lat WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Jurka Owsiaka gra dla wszystkich potrzebujących rodaków'' -?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! - już tylko pierwsze zdanie i takie super brednie, panie redaktorze po co takie głupoty wypisywać, to nie jest zabawne. Zresztą to jest temat na dłuższy wywód, a nie chce mi się w tej chwili męczyć klawiatury i strzępić ryja. Jednakowoż zapodajcie sobie może tylko ten filmik:YOUTUBE.COM - UWAGA! FINAŁ WOSP - TEATR DLA GOJÓW! 26 RAZ WAS DYMAMY! PRZEKAŻ DALEJ!
Nigdy nie dałem i nie dam na WOŚP ani złotówki.Kolejny cwaniak w stylu Kijowskiego .Mącić młodym ludziom w głowach i zarabiać na tym krocie.Szkody tylko tych marznących młodych ludzi z puszkami.
YOUTUBE.COM - ORKIESTRA WIELKIEJ ŚCIEMY! TO NIE PRAWDA ŻE OWSIAK ZBIERA NA DZIECI, TO DZIECI ŻEBRZĄ NA OWSIAKA!
Owszem ,słyszałem , a nawet rozumiem sens . Ale sam fakt użycia takiego sformułowania/obowiązek / , jest w tym przypadku tendencyjny
Używając metafory, to wielu jak widać udziela się "syndrom Owsiaka", coś podobnego do syndromu sztokholmskiego. :)
Niech każdy robi jak uważa. Jak chcecie dawać to dawajcie, a jak nie to nie. Co to komu szkodzi?
A ja chciałabym, żeby w naszym kraju służba zdrowia była tak dofinansowana, żeby żaden Owsiak i cała awantura wokół niego nie byli potrzebni. Żeby w szpitalach był sprzęt i każdy miał dostęp do leczenia, a urządzenia z WOśP-owym serduszkiem były jedynie dodatkiem, ale do takiego stanu rzeczy jeszcze daleko.
Panie redaktorze, napisał pan , cytuję "Telewizja publiczna zrezygnowała z transmisji Orkiestry. Obowiązki medialne wobec WOŚP przejęła stacja komercyjna " No ,niech pan przestanie pisać takie brednie . Jaki obowiązek , proszę podać podstawę prawną , , artykuły , paragrafy .
@mk: Panie szanowny, słyszał pan o takim pojęciu jak metafora? Hiperbola?
Nie dla PISoBOLSZEWIKICH idiotów :https://www.tygodnikprzeglad.pl/jak-rozumiec-haslo-misja-publiczna-telewizji-polskiej/Obowiązkiem tej szczujni jest za to np. http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/rocznica-smierci-jadwigi-kaczynskiej-tvp-przygotowalo-specjalny-film_1036637.html