Reklama

Przy okazji WOŚP

17/01/2018 07:57

Od 26 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka gra dla wszystkich potrzebujących rodaków. Bez względu na ich poglądy, barwy polityczne, wiek, wyznanie religijne, kolor skóry, bez dzielenia na Polskę A czy B. W tym roku Orkiestra wróciła do źródeł. Zgrała, aby wyrównywać szanse zdrowotne noworodków.

Fenomen WOŚP analizowany jest już przez socjologów, psychologów społecznych, polityków, duchownych, a młodzi adepci nauki mają wdzięczny temat na prace magisterskie i dysertacje doktorskie. Zadziwia niesłabnąca gotowość nas wszystkich do dzielenia się pieniędzmi, niesienia pomocy. Zaangażowanie kolejnych pokoleń wolontariuszy napawa optymizmem i nadzieją. W tym roku kwestowali między innymi 26-latkowie, którym Orkiestra i Jurek Owsiak uratowali życie. Jerzy Owsiak budzi emocje. Nie wszyscy go lubią. Telewizja publiczna zrezygnowała z transmisji Orkiestry. Obowiązki medialne wobec WOŚP przejęła stacja komercyjna i – jak sądzę – nie żałuje decyzji. 

Ksiądz Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki, komentując kolejną edycję Orkiestry, powiedział znamienne słowa. Każdy, kto podejmuje się działalności charytatywnej, musi być przygotowany także na krytykę. On jako ksiądz też nie ma łatwo. Ale, jak już napisałem, niesienie pomocy niweluje wszelkie podziały. Nie sądziłem natomiast, że akcje charytatywne, obok bardzo konkretnego wymiaru pomocowego, nabiorą aż tak ważnego dla nas, jako społeczności, znaczenia wspólnotowego. Skoro nie możemy liczyć na polityków, instytucje wszelkiego rodzaju, to być może ostatnia nasza szansa w Owsiakach, Stryczkach, Ochojskich i tysiącach bezimiennych wolontariuszy o gorących sercach.           

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2018-01-17 19:23:26

    Panie  redaktorze, napisał pan , cytuję  "Telewizja publiczna zrezygnowała z transmisji Orkiestry. Obowiązki medialne wobec WOŚP przejęła stacja komercyjna " No  ,niech pan przestanie  pisać takie brednie . Jaki obowiązek  , proszę podać podstawę prawną , , artykuły , paragrafy . 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dudek - niezalogowany 2018-01-18 13:43:56

    @mk: Panie szanowny, słyszał pan o takim pojęciu jak metafora? Hiperbola? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-01-18 19:17:13

    Nie dla PISoBOLSZEWIKICH idiotów :https://www.tygodnikprzeglad.pl/jak-rozumiec-haslo-misja-publiczna-telewizji-polskiej/Obowiązkiem tej szczujni jest za  to np. http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/rocznica-smierci-jadwigi-kaczynskiej-tvp-przygotowalo-specjalny-film_1036637.html

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama