20 listopada br. upływa termin składania ofert na prowadzenie bezpłatnego punktu porad prawnych dla osób fizycznych przy Urzędzie Miejskim w Przemyślu.
Do tej pory przy urzędzie nie funkcjonował na stałe taki punkt. – Owszem, były organizowane w określone dni na przykład dyżury prawników, ale było to tylko okazjonalne – tłumaczy rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk[paywall].
Od 1 stycznia 2016 r. to się zmieni. Przez pięć dni w tygodniu i co najmniej cztery godziny dziennie w lokalu, który zapewni urząd, udzielane będą porady prawne dla każdego chętnego i potrzebującego mieszkańca miasta. Organizacją takiego punktu zajmuje się Wydział Spraw Społecznych UM. Jak już wspomnieliśmy, nie został jeszcze wyłoniony podmiot, który ów punkt będzie obsługiwać. Oferty przyjmowane są w urzędzie do 20 listopada br. Wiadomo, że na prowadzenie punktu władze miasta przekażą dotację w kwocie blisko 60 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze