Pod okiem kapitanów Agnieszki Kowaliw i Jacka Podwyszyńskiego ze Stowarzyszenia Turystyczno-Sportowego „Róża Wiatrów” pierwsza grupa chętnych rozpoczęła bezpłatne zajęcia żeglarskie.
Zajęcia odbywają się w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu w ramach[paywall] Przemyskiej Akademii Żeglarskiej „Róża Wiatrów”. Dzieci bawią się i szkolą w zakresie żeglarskiej klasy „Optimist”. – Młodzi adepci żeglarstwa poznają zasady bezpieczeństwa nad wodą przed swoim pierwszym żeglowaniem na otwartych akwenach wodnych – wyjaśnił kpt. Jacek Podwyszyński.
Szkolenia możliwe są dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” przystąpiło do Międzynarodowego Programu ISSA Dynghy Skipper Programme Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA. To najstarsza międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za standaryzację szkoleń i certyfikację żeglarską w Europie. Założona w 1969 r. przez największe organizacje żeglarskie regionu, automatycznie otrzymała autoryzację do działań w tym zakresie. Pierwsze dokumenty kwalifikacyjne ISSA wydawane były w latach 70. ubiegłego wieku.
– Żeglarstwo to sport dla całej rodziny. Korzyści z uprawiania go jest wiele. To między innymi sposób na odciągnięcie dzieci od komputera i telefonów komórkowych, aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, kształtowanie charakteru i rozwój osobowości czy nawiązanie relacji z rówieśnikami – podsumował J. Podwyszyński.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze