Reklama

Przygoda z żeglarstwem dla najmłodszych

Pod okiem kapitanów Agnieszki Kowaliw i Jacka Podwyszyńskiego ze Stowarzyszenia Turystyczno-Sportowego „Róża Wiatrów” pierwsza grupa chętnych rozpoczęła bezpłatne zajęcia żeglarskie.

Zajęcia odbywają się w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu w ramach[paywall] Przemyskiej Akademii Żeglarskiej „Róża Wiatrów”. Dzieci bawią się i szkolą w zakresie żeglarskiej klasy „Optimist”. – Młodzi adepci żeglarstwa poznają zasady bezpieczeństwa nad wodą przed swoim pierwszym żeglowaniem na otwartych akwenach wodnych – wyjaśnił kpt. Jacek Podwyszyński.

Szkolenia możliwe są dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” przystąpiło do Międzynarodowego Programu ISSA Dynghy Skipper Programme Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA. To najstarsza międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za standaryzację szkoleń i certyfikację żeglarską w Europie. Założona w 1969 r. przez największe organizacje żeglarskie regionu, automatycznie otrzymała autoryzację do działań w tym zakresie. Pierwsze dokumenty kwalifikacyjne ISSA wydawane były w latach 70. ubiegłego wieku.

– Żeglarstwo to sport dla całej rodziny. Korzyści z uprawiania go jest wiele. To między innymi sposób na odciągnięcie dzieci od komputera i telefonów komórkowych, aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, kształtowanie charakteru i rozwój osobowości czy nawiązanie relacji z rówieśnikami – podsumował J. Podwyszyński.

Reklama


fot.zbiory własne
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości