We wtorek, 17 grudnia, przed budynkiem magistratu pojawią się kontenery na elektrośmieci. Mieszkańcy Przemyśla będą się mogli w ten sposób bezpłatnie pozbyć starego telewizora, zużytej pralki czy zepsutej lokówki czy mniejszej elektroniki codziennego użytku, a w zamian otrzymać choinkę. Warto skorzystać z okazji!
Zbiórka jest jednym z elementów programu Elektryczne Śmieci, realizowanego wspólnie przez miasto Przemyśl, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling i organizację odzysku AURAEKO.
Kontenery na elektroodpady będą stać przed urzędem miasta od 9.00 do 15.00. Będzie można do nich wrzucać zarówno większy sprzęt RTV i AGD, czyli pralki, lodówki, zmywarki czy kuchenki, jak i mniejszą elektronikę codziennego użytku. Świąteczne drzewko będzie można otrzymać w zamian za każdy wielkogabarytowy sprzęt lub trzy mniejsze elektryczne śmieci.
– To akcja godna polecenia. A przed samymi świętami Bożego Narodzenia choinka to bonus mile widziany. Dlatego zachęcamy wszystkich do zrobienia porządków w swoim otoczeniu - przekonuje Krzysztof Sycz z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Przemyślu.
Gdzie trafią przekazane e-odpady? Do profesjonalnych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Efekt prowadzonej zbiórki zostanie doliczony do wyniku miasta Przemyśla w programie Polska Stolica Recyklingu.
– Zachęcamy mieszkańców, by skorzystali z okazji i zrobili przedświąteczne porządki. W ten sposób przysłużą się i środowisku naturalnemu, i miastu – namawia do udziału w akcji Katarzyna Sieradzka z Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Jej współorganizatorami są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie oraz Nadleśnictwo Kolbuszowa, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze