Reklama

Psia wioska jak z bajki. Makietę inwestycji stworzyła szkolna młodzież [ZDJĘCIA]

12/06/2018 09:30

Makietę psiej wioski, która ma powstać na terenie Żurawicy w powiecie przemyskim za sprawą Lecznicy dla Zwierząt „Ada” w Przemyślu, stworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieszacinie Wielkim. 29 maja na terenie placówki odbyła się jej prezentacja, połączona ze spotkaniem z lek. wet. Jakubem Kotowiczem, jego asystentką i czworonożnym podopiecznym przemyskiej lecznicy.

Uczniowie przygotowali na tę okazję prezentację filmową, mającą uzmysłowić oglądającym, że zwierzęta również czują ból i mają uczucia. Zaprezentowano też krótkie filmy o psach, które odzyskały sprawność dzięki ekipie „Ady”. Niestety na uroczystość z racji[paywall] obowiązków służbowych nie dotarł szef przemyskiej lecznicy Andrzej Fedaczyński.

Niespodzianką, którą przygotowała dla niego szkolna młodzież, była makieta psiej wioski, a więc oazy dla zwierzaków, w której będą się czuły jak w domu. Projekt obejmował plażę, domki dla psów, posterunek psiej policji, park i wiele innych elementów. Nad przygotowaniem całości czuwał A. Fedaczyński, a pracę dzieci koordynowali szkolna pedagog Aleksandra Skalska-Bajan i nauczyciel matematyki Marcin Kowalczyk.

Reklama

Skąd pomysł?

– Wszystko zaczęło się od rozmowy z doktorem Fedaczyńskim, kiedy to lecznica „Ada” była w trudnym momencie. Wspólnie postanowiliśmy pomóc i wesprzeć ośrodek. Nie było więc żadnego problemu, by zachęcić uczniów do realizacji pomysłu stworzenia makiety psiej wioski. Pan Marcin tworzył postacie, a uczniowie pomagali budować domki i inne niezbędne elementy – powiedziała Aleksandra Skalska-Bajan.

– Jeśli my, rodzice, uwrażliwimy nasze dzieci na krzywdę, jaką często się wyrządza zwierzętom, to one będą wzrastały w poczuciu, że trzeba pomagać nie tylko naszym braciom mniejszym, ale i ludziom. To bardzo ważne, by taką edukację rozpocząć bardzo wcześnie – dodała Sylwia Kasperska, członek rady rodziców.

Reklama

– Zawsze powtarzamy, że wyobraźnia dzieci jest nieograniczona i to właśnie one są w stanie wymyślić to, czego my, dorośli, czasami nie potrafimy. Bardzo nam zależy, by nasza wioska była właśnie taka, jak na makiecie, czyli bajkowa i wyjątkowa, pełna miłości dla każdego pokrzywdzonego psiaka – skomentował J. Kotowicz. – Inwestycja będzie bardzo kosztowna. Zostanie stworzona etapami. Zaczniemy od zagospodarowania terenu, następnie będziemy

się starać postawić jeden lub dwa domki, a później, sukcesywnie, będą powstawać kolejne. Docelowo ma ich być około 30 – 40. Nie chcemy, by wyleczone psy, oczekiwały na nowych właścicieli w boksach, tylko by sukcesywnie przyzwyczajały się do nowych domów. Pamiętajmy, że są zwierzęta po traumatycznych przejściach i potrzebują trochę więcej troski i uwagi – wyjaśnił.


EK
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2018-06-12 15:18:51

    Wielkie brawa dla Lekarzy z Lecznicy "Ada" w Przemyślu.Wkład w kształtowanie właściwego, pozytywnego stosunku   dzieci i młodzieży do zwierząt nieoceniony.Szkoda, że inni patrzą na zwierzęta przez pryzmat pieniędzy,  może nie byłoby tylu porzuconych, chorych zwierząt.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2018-06-12 16:42:37

    W pierwszej kolejności dla krów twórzcie takie inwestycje, gdyż jest ona najważniejszym ze zwierząt i co ją za to spotyka !!!YOUTUBE.COM - SKRYWANE ŁZY ZA ŻELAZNĄ ŚCIANĄ

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama