W miniony weekend halę sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu opanowało kilkaset czworonogów, które prezentowały swoje atuty podczas XLV Krajowej Wystawy Psów Rasowych, zorganizowanej przez przemyski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce.
Oceniane w zależnych od rasy, płci i wieku pokazywały też, jak współpracują ze swymi opiekunami. Na wybiegach można było zobaczyć w sumie kilkaset psów o rożnym wyglądzie i zachowaniu.Były: psy pasterskie, teriery, jamniki, wyżły i charty, spora grupa ras ozdobnych, szpice i przedstawiciele ras wywodzących się z różnych stron świata oraz czworonogi, których zadaniem jest pełnienie roli towarzysza. Sędziowie wybierali najlepszych przedstawicieli w obrębie każdej klasy. Typowano też najpiękniejsze psy wystawy. Tytuł najpiękniejszego przypadł spanielowi. Tuż za nim znalazł się owczarek staroangielski, wyprzedzając syberyjskiego husky i rodezyjskiego ridgbacka. Najpiękniejszym psem oddziału przemyskiego został pręgowany dog niemiecki. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Prezentacji psów przyglądało się kilkaset ciągle zmieniających się osób. Psie championy zostały nagrodzone dyplomami i pucharami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze