Reklama

PWiK najlepszym zakładem komunalnym na Podkarpaciu

Prezes zarządu spółki Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu Małgorzata Ossowska odebrała w Rzeszowie nagrodę w kategorii „Najlepszy Zakład Komunalny Województwa Podkarpackiego” w konkursie „Wzorowa Firma”.

– Nagroda ta jest sukcesem całego przedsiębiorstwa bez wyjątku, całego zespołu, wszystkich pracowników. Każdy z nich dokłada swoją cegiełkę, gwarantując sukces dzisiaj i w przyszłości – powiedziała prezes PWiK sp. z o.o. M. Ossowska. To szczególne wyróżnienie uprawnia przedsiębiorstwo do posługiwania się znakiem „Wzorowa Firma” przez kolejne 3 lata[paywall].
Przedstawiciele przemyskiej miejskiej spółki podczas konkursowych zmagań w bardzo przekonujący sposób zaprezentowali swoją firmę i przekonali kapitułę. Sięgnęli do pięknej i tajemniczej zarazem historii. A historia przemyskich wodociągów sięga XVI wieku. System doprowadzający wodę do miasta skonstruowany był pierwotnie z drewnianych rur. Z nieznanych przyczyn w pewnym momencie przestał funkcjonować. Dopiero w 1919 r., po blisko 30 latach starań oraz pięciu latach budowy (prowadzonej również w czasach wojny), Przemyśl doczekał się kilku studni ulicznych, do których codziennie doprowadzana była woda. Wówczas nie była jeszcze uzdatniana. Początek filtrowania datuje się na 1935 r. Aby niedobory wody w przyszłości nie zagrażały miastu, zdecydowano się na modernizację uzdatniania wody. Zwieńczeniem było otwarcie w latach 80. ubiegłego wieku Zakładu Uzdatniania Wody. Od prawie 100 lat przemyskie wodociągi (czyli obecne Przedsiębiorstwo Wodociągów i  Kanalizacji sp. z o.o.) działają jako jedno z największych i najbardziej technologicznie rozwiniętych zakładów na terenie Przemyśla, obsługując blisko 70 tysięcy odbiorców z Przemyśla i gmin ościennych.

Od historii do teraźniejszości

Przedstawiona została również bieżąca działalność. – Mimo podstawowej działalności, jaką jest pobór, uzdatnianie i dostawa wody oraz odprowadzanie i oczyszczanie ścieków, nasze przedsiębiorstwo świadczy inne usługi dla mieszkańców, by wspomnieć o doradztwie technicznym, projektowaniu oraz wykonawstwie sieci i przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych czy przeprowadzaniu remontów wszelkich urządzeń wodno-kanalizacyjnych – wyliczyła prezes M. Ossowska.

Spółka PWiK skutecznie realizuje inwestycje siłami własnymi, wychodząc z konkurencyjną ofertą „zaprojektuj i wybuduj”. Co ważne, nie jest nowicjuszem na rynku unijnym w zakresie pozyskiwania środków unijnych i sprawnej realizacji. W ciągu ostatnich 15 lat kilkakrotnie korzystała ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej. W ramach pozyskanych funduszy zrealizowano m.in.: modernizację oczyszczalni ścieków, przebudowę jazu piętrzącego na rzece San, modernizację zakładu uzdatniania wody czy budowę nowej sieci wodociągowej. Wydali na to blisko 100 mln zł, z czego połowa pochodziła z UE.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2017-05-06 10:16:02

    Gratulacje !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ??? - niezalogowany 2017-05-06 10:31:47

    A może redaktorzy zadaliby w tym przypadku nieco inne pytanie:Czy w 100 procentach miejska spółka, powinna przeznaczać część zysku na kupowanie sobie tego typu tytułów? Przecież oczywistym jest, że w takich konkursach nagradza się każdego kto się zgłosi i zapłaci za "towarzyszącą Konkursowi obszerną kampanię promocyjną": Hensfort, Kazar itp. mogą sobie kupować rozmaite statuetki (bo to prywatne firmy), by brylować w mediach. Ale w przypadku PWiK zysk to nasze, podatników, pieniądze. Powinien trafić do budżetu miasta i być wydatkowany na cele społeczne, a nie osobisty PR pani prezes...Wiem, że tu przykład idzie z góry (miasto też płaci za brylowanie prezydenta w rozmaitych konkursach), ale w końcu, tako rzecze przysłowie, co wolno wojewodzie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kotuś - niezalogowany 2017-05-06 10:38:47

    A gdzie Viceprezes?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama