Reklama

PWSTE rozpoczęła rok akademicki

01/10/2021 15:30

1 października jarosławska Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna uroczyście rozpoczęła rok akademicki. To najprawdopodobniej ostatni rok, który uczelnia rozpoczyna pod takim szyldem.

Uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym, liczba studentów, pracowników naukowych i zaproszonych gości była więc mniejsza niż zwykle.

Rok akademicy zainaugurowano mszą świętą, po której w auli uczelni odśpiewano hymn państwowy, „Gaude Mater Polonia”, a rektor prof. ucz. dra hab. Krzysztof Rejman wygłosił mowę inauguracyjną.

Mówił o wyzwaniach stojących przed PWSTE, zapowiedział też zmianę nazwy uczelni na Akademia Nauk Stosowanych.

Po przemówieniu rektora odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku. Po niej głos zabierali goście, a na zakończenie tej części wybrzmiało „Gaudeamus Igitur”.

Reklama

 Wreszcie, dokonano uroczystej dekoracji odznaczeniami państwowymi zasłużonych pracowników PWSTE, kolejnej grupie naukowców uczelni wręczono wyróżnienia za osiągnięcia naukowe i uzyskanie kolejnych stopni akademickich, wyróżniono też studentów, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w pracę na rzecz uczelni . Inaugurację zakończył wykład dr hab. prof. KUL Wojciecha Otrębskiego poświęcony problemom edukacji integracyjnej i włączającej.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama