1 października jarosławska Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna uroczyście rozpoczęła rok akademicki. To najprawdopodobniej ostatni rok, który uczelnia rozpoczyna pod takim szyldem.
Uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym, liczba studentów, pracowników naukowych i zaproszonych gości była więc mniejsza niż zwykle.
Rok akademicy zainaugurowano mszą świętą, po której w auli uczelni odśpiewano hymn państwowy, „Gaude Mater Polonia”, a rektor prof. ucz. dra hab. Krzysztof Rejman wygłosił mowę inauguracyjną.
Mówił o wyzwaniach stojących przed PWSTE, zapowiedział też zmianę nazwy uczelni na Akademia Nauk Stosowanych.
Po przemówieniu rektora odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku. Po niej głos zabierali goście, a na zakończenie tej części wybrzmiało „Gaudeamus Igitur”.
Wreszcie, dokonano uroczystej dekoracji odznaczeniami państwowymi zasłużonych pracowników PWSTE, kolejnej grupie naukowców uczelni wręczono wyróżnienia za osiągnięcia naukowe i uzyskanie kolejnych stopni akademickich, wyróżniono też studentów, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w pracę na rzecz uczelni . Inaugurację zakończył wykład dr hab. prof. KUL Wojciecha Otrębskiego poświęcony problemom edukacji integracyjnej i włączającej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze