Licząca 15 osób Rada Miejska IX kadencji w Dubiecku została uzupełniona. Przez ponad trzy miesiące pracowała w niepełnym składzie, po tym, jak jedna z radnych zrzekła się mandatu.
Komisarz wyborczy w Przemyślu Krzysztof Tryksza wygaśnięcie mandatu radnej Sylwii Ślimak stwierdził postanowieniem z 17 września br. Wspomniana znalazła się w tym gremium z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Samorządowa Ziemi Przemyskiej. 2 października br. wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wydała zarządzenie o przeprowadzeniu wyborów uzupełniających. Te odbyły się 15 grudnia br.[paywall]
Kandydatów na miejsce S. Ślimak było dwóch. To radny poprzedniej kadencji Mariusz Lubelski z Piątkowej oraz Robert Szałyga z Iskani. Uprawnione do głosowania były 523 osoby. Do urn poszły 203 osoby, co dało prawie 39-procentową frekwencję. Jeden głos był nieważny. Nowy radnym Rady Miejskiej w Dubiecku został R. Szałyga, który otrzymał 131 głosów, jego kontrkandydat M. Lubelski – 71.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze