Reklama

Rada Miasta Dubiecka kompletna

Licząca 15 osób Rada Miejska IX kadencji w Dubiecku została uzupełniona. Przez ponad trzy miesiące pracowała w niepełnym składzie, po tym, jak jedna z radnych zrzekła się mandatu.

Komisarz wyborczy w Przemyślu Krzysztof Tryksza wygaśnięcie mandatu radnej Sylwii Ślimak stwierdził postanowieniem z 17 września br. Wspomniana znalazła się w tym gremium z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Samorządowa Ziemi Przemyskiej. 2 października br. wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wydała zarządzenie o przeprowadzeniu wyborów uzupełniających. Te odbyły się 15 grudnia br.[paywall]

Kandydatów na miejsce S. Ślimak było dwóch. To radny poprzedniej kadencji Mariusz Lubelski z Piątkowej oraz Robert Szałyga z Iskani. Uprawnione do głosowania były 523 osoby. Do urn poszły 203 osoby, co dało prawie 39-procentową frekwencję. Jeden głos był nieważny. Nowy radnym Rady Miejskiej w Dubiecku został R. Szałyga, który otrzymał 131 głosów, jego kontrkandydat M. Lubelski – 71.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/01/2025 09:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama