Przemyscy radni nie godzą się na połączenie służby celnej i skarbowej. Na ostatniej sesji przyjęli w tej sprawie rezolucję.
Z wnioskiem o przyjęcie rezolucji wystąpił klub radnych Platformy Obywatelskiej. Projekt odczytała radna Ewa Sawicka. – Sprzeciwiamy się ewentualnym planom ograniczenia roli i zakresu działania Izby Celnej, a w szczególności jej likwidacji, co może prowadzić do wzrostu bezrobocia w naszym mieście. Ponadto domagamy się[paywall], aby w przypadku utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej siedzibą izby został Przemyśl – wygłosiła.
Poprawkę do tego projektu zaproponował radny Robert Bal (Porozumienie dla Przemyśla). Zasugerował, aby w ostatnim zdaniu zapisać: „Mając na uwadze zasadę zrównoważonego rozwoju Rada Miejska domaga się, aby w przypadku utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej siedzibą jej izby został Przemyśl”. Jak tłumaczył, takie sformułowanie „podkreśli sedno sprawy”.
Zarówno zaproponowaną poprawkę, jak i całą rezolucję poparło 17 radnych, czyli wszyscy zebrani na sali.
Przewodnicząca rady Lucyna Podhalicz (PiS) cieszyła się, że wniosek został jednomyślnie przyjęty przez radnych z wszystkich klubów. – Tak powinno być – powiedziała.
Zgodnie z planami Ministerstwa Finansów, ma powstać Krajowa Administracja Skarbowa, która w swoich szeregach skupi służbę celną i skarbową. Takie plany budzą sprzeciw celników, którzy obawiają się utraty miejsc pracy. Twierdzą również, że wpłynie to niekorzystnie na działanie tej formacji w przyszłości. Z kolei ministerstwo argumentuje, że to rozwiązanie będzie mniej kosztowne, ale bardziej efektywne.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pytanie , tylko czy wiedzą czego bronią i dla kogo bronią ??? Bo nie zwykłych proistych ludzi charujacych u tzw przemyskich i pokarpackich przedsiębiorcó na śmieciówkach w ciągłym mobiingu
Celnicy to taki przeżytek jeszcze z czasów starożytnych, niedostosowany do dzisiejszych standardów.Zlikwidować należy całe to towarzystwo - niech ludzie wożą co chcą, kiedy chcą, jak chcą i gdzie chcą. Jak się nie będzie opłacało żadnej stronie to przestaną. I pomyśleć, jakie kolosalne oszczędności dla Skarbu każdego Państwa byłyby, gdyby celnicy musieli zająć się konkretną robotą.
Jedni bronią a drudzy piszą - http://forum.gazeta.pl/forum/w,165,159334186,159334186,bezkarnosc_kadry_w_Urzedize_Celnym_w_Przemyslu.html?so=2 , i gdzie tu jest prawda ???
To jak pseudo oficyerowie z IC kiedy poszliście do radnych z POgrobowców poskarżyć sie na swoją dolę ? Do radnych z PIS nie łaska ? Bronicie dalej stołków i kasy? KASa już niebawem nadejdzie, posprzątają złodziei i SBeków pracujących tam dalej. Pozdrawiam.
Pytanie , tylko czy wiedzą czego bronią i dla kogo bronią ??? Bo nie zwykłych proistych ludzi charujacych u tzw przemyskich i pokarpackich przedsiębiorcó na śmieciówkach w ciągłym mobiingu
Celnicy to taki przeżytek jeszcze z czasów starożytnych, niedostosowany do dzisiejszych standardów.Zlikwidować należy całe to towarzystwo - niech ludzie wożą co chcą, kiedy chcą, jak chcą i gdzie chcą. Jak się nie będzie opłacało żadnej stronie to przestaną. I pomyśleć, jakie kolosalne oszczędności dla Skarbu każdego Państwa byłyby, gdyby celnicy musieli zająć się konkretną robotą.
Jedni bronią a drudzy piszą - http://forum.gazeta.pl/forum/w,165,159334186,159334186,bezkarnosc_kadry_w_Urzedize_Celnym_w_Przemyslu.html?so=2 , i gdzie tu jest prawda ???