Reklama

Radni bronią służby celnej

28/08/2016 12:30

Przemyscy radni nie godzą się na połączenie służby celnej i skarbowej. Na ostatniej sesji przyjęli w tej sprawie rezolucję.

Z wnioskiem o przyjęcie rezolucji wystąpił klub radnych Platformy Obywatelskiej. Projekt odczytała radna Ewa Sawicka. – Sprzeciwiamy się ewentualnym planom ograniczenia roli i zakresu działania Izby Celnej, a w szczególności jej likwidacji, co może prowadzić do wzrostu bezrobocia w naszym mieście. Ponadto domagamy się[paywall], aby w przypadku utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej siedzibą izby został Przemyśl – wygłosiła.

Poprawkę do tego projektu zaproponował radny Robert Bal (Porozumienie dla Przemyśla). Zasugerował, aby w ostatnim zdaniu zapisać: „Mając na uwadze zasadę zrównoważonego rozwoju Rada Miejska domaga się, aby w przypadku utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej siedzibą jej izby został Przemyśl”. Jak tłumaczył, takie sformułowanie „podkreśli sedno sprawy”.

Reklama

Zarówno zaproponowaną poprawkę, jak i całą rezolucję poparło 17 radnych, czyli wszyscy zebrani na sali.

Przewodnicząca rady Lucyna Podhalicz (PiS) cieszyła się, że wniosek został jednomyślnie przyjęty przez radnych z wszystkich klubów. – Tak powinno być – powiedziała.

Zgodnie z planami Ministerstwa Finansów, ma powstać Krajowa Administracja Skarbowa, która w swoich szeregach skupi służbę celną i skarbową. Takie plany budzą sprzeciw celników, którzy obawiają się utraty miejsc pracy. Twierdzą również, że wpłynie to niekorzystnie na działanie tej formacji w przyszłości. Z kolei ministerstwo argumentuje, że to rozwiązanie będzie mniej kosztowne, ale bardziej efektywne.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2016-08-28 20:38:04

    Pytanie , tylko czy wiedzą czego bronią i dla kogo bronią ??? Bo nie zwykłych proistych ludzi charujacych u tzw przemyskich i pokarpackich przedsiębiorcó na śmieciówkach w ciągłym mobiingu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-08-28 23:41:29

    Celnicy to taki przeżytek jeszcze z czasów starożytnych, niedostosowany do dzisiejszych standardów.Zlikwidować należy całe to towarzystwo - niech ludzie wożą co chcą, kiedy chcą, jak chcą i gdzie chcą. Jak się nie będzie opłacało żadnej stronie to przestaną. I pomyśleć, jakie kolosalne oszczędności dla Skarbu każdego Państwa byłyby, gdyby celnicy musieli zająć się konkretną robotą.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2016-08-29 12:16:46

    Jedni bronią a drudzy piszą - http://forum.gazeta.pl/forum/w,165,159334186,159334186,bezkarnosc_kadry_w_Urzedize_Celnym_w_Przemyslu.html?so=2  , i gdzie tu jest prawda ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama