W specjalnej rezolucji radni Platformy Obywatelskiej zwracają się do wojewody podkarpackiego i dyrektora Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia o pilne skierowanie wojewódzkich lekarzy konsultantów do przeprowadzenia kontroli na oddziałach szpitalnych oraz w przychodniach Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu.
12 lutego do wiceprzewodniczącego (a obecnie nieformalnie przewodniczącego) Rady Miejskiej w Przemyślu wpłynęło[paywall] pismo radnych PO w sprawie zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Jej celem miałoby być przyjęcie rezolucji w sprawie „wyrażenia zaniepokojenia sytuacją w Wojewódzkim Szpitalu przy ul. Monte Cassino i jego przychodniach oraz działaniami powodującymi destrukcję służby zdrowia w Przemyślu”.
W projekcie rezolucji podane są m.in. przykłady dramatycznej sytuacji na niektórych oddziałach szpitala oraz w przychodniach (chorzy leczeni na korytarzach, wypisywani ze szpitala w stanie niewyleczenia, ogromne kolejki na SOR, brak rejestracji telefonicznej itp.). Radni wspominają o ostrzeżeniach kierowanych przez wiele osób, a związanych z konsekwencjami likwidacji Szpitala Miejskiego przy ul. Słowackiego w Przemyślu. Częściową winą za taki stan rzeczy należy obarczyć Sejmik i Zarząd Województwa Podkarpackiego, co – ich zdaniem – świadczy o kompletnym braku nadzoru ze strony tych instytucji.
W rezolucji widnieje zapis, że „(...) Rada Miejska w Przemyślu zwraca się do marszałka województwa podkarpackiego o podjęcie natychmiastowych i rzeczywistych działań powstrzymujących destrukcję systemu opieki zdrowotnej oraz wyciągnięcie konsekwencji służbowych i dyscyplinarnych wobec tych, którzy doprowadzili przemyskie placówki podległe marszałkowi do zapaści oraz tych, którzy je nadzorują (...)”.
W uzasadnieniu radni wskazują na rosnące w zatrważającym tempie zadłużenie szpitala i drastyczny wzrost zobowiązań wymagalnych, które jednak nie przeszkadzają kierownictwu szpitala w osiąganiu gigantycznych wynagrodzeń osobistych. „(...) Tylko trzy osoby, tj. dyrektor szpitala oraz dwójka przemyskich radnych, inkasują z tego tytułu rocznie blisko pół miliona złotych (...)” – czytamy między innymi.
Nadzwyczajna sesja przemyskiej rady w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek, 19 lutego br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.12 lutego do wiceprzewodniczącego (a obecnie nieformalnie przewodniczącego) Rady Miejskiej w Przemyślu wpłynęło (...) a kto to jest teraz tym Przewodniczącym - pełniącym obowiązki narazie ?
szkoda, że sobie nie apelowali jak byli przy korycie... czuć zapach wyborów
Sprawdzić Oddz. Urologii !! Tam lekarz to PAN a pacjent SMIEĆ..!!
No juz PO sesji rady miasta rezolucja wydana ale cos cicho o tym w mediach czyżby nie było soe czym POchwalić ?
Na przykład który to panisko? Odwagi, podaj choć inicjały! Nie można wszystkich wrzucać do jednego wora! Np. K.C. jest solidnym fachowcem, uczynny, doświadczony, z dużym zasobem wiedzy. Więc.... ?
Dlaczego takie postulaty psy z PO nie słały jak rządziła PO i jej członek Maciej Lewicki wiec którzy zadłużyli szpital w Przemyślu. Więc policzmy karierę polityczną pana doktora byłego towarzysza.- najpierw była PZPR (do końca)- potem zaraz ZSL - następnie PSL- ostatnio PO- chyba teraz będzie PiS? ale znając Kaczyńskiego to raczej jest to niemożliwe.
12 lutego do wiceprzewodniczącego (a obecnie nieformalnie przewodniczącego) Rady Miejskiej w Przemyślu wpłynęło (...) a kto to jest teraz tym Przewodniczącym - pełniącym obowiązki narazie ?
szkoda, że sobie nie apelowali jak byli przy korycie... czuć zapach wyborów
Sprawdzić Oddz. Urologii !! Tam lekarz to PAN a pacjent SMIEĆ..!!