Reklama

Radni PO apelują o kontrolę szpitala na Monte Cassino

W specjalnej rezolucji radni Platformy Obywatelskiej zwracają się do wojewody podkarpackiego i dyrektora Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia o pilne skierowanie wojewódzkich lekarzy konsultantów do przeprowadzenia kontroli na oddziałach szpitalnych oraz w przychodniach Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu.

12 lutego do wiceprzewodniczącego (a obecnie nieformalnie przewodniczącego) Rady Miejskiej w Przemyślu wpłynęło[paywall] pismo radnych PO w sprawie zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Jej celem miałoby być przyjęcie rezolucji w sprawie „wyrażenia zaniepokojenia sytuacją w Wojewódzkim Szpitalu przy ul. Monte Cassino i jego przychodniach oraz działaniami powodującymi destrukcję służby zdrowia w Przemyślu”.

W projekcie rezolucji podane są m.in. przykłady dramatycznej sytuacji na niektórych oddziałach szpitala oraz w przychodniach (chorzy leczeni na korytarzach, wypisywani ze szpitala w stanie niewyleczenia, ogromne kolejki na SOR, brak rejestracji telefonicznej itp.). Radni wspominają o ostrzeżeniach kierowanych przez wiele osób, a związanych z konsekwencjami likwidacji Szpitala Miejskiego przy ul. Słowackiego w Przemyślu. Częściową winą za taki stan rzeczy należy obarczyć Sejmik i Zarząd Województwa Podkarpackiego, co – ich zdaniem – świadczy o kompletnym braku nadzoru ze strony tych instytucji.

Reklama

W rezolucji widnieje zapis, że „(...) Rada Miejska w Przemyślu zwraca się do marszałka województwa podkarpackiego o podjęcie natychmiastowych i rzeczywistych działań powstrzymujących destrukcję systemu opieki zdrowotnej oraz wyciągnięcie konsekwencji służbowych i dyscyplinarnych wobec tych, którzy doprowadzili przemyskie placówki podległe marszałkowi do zapaści oraz tych, którzy je nadzorują (...)”.

W uzasadnieniu radni wskazują na rosnące w zatrważającym tempie zadłużenie szpitala i drastyczny wzrost zobowiązań wymagalnych, które jednak nie przeszkadzają kierownictwu szpitala w osiąganiu gigantycznych wynagrodzeń osobistych. „(...) Tylko trzy osoby, tj. dyrektor szpitala oraz dwójka przemyskich radnych, inkasują z tego tytułu rocznie blisko pół miliona złotych (...)” – czytamy między innymi.

Reklama

Nadzwyczajna sesja przemyskiej rady w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek, 19 lutego br.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2018-02-18 22:33:08

    12 lutego do wiceprzewodniczącego (a obecnie nieformalnie przewodniczącego) Rady Miejskiej w Przemyślu wpłynęło (...) a kto to jest teraz tym Przewodniczącym - pełniącym obowiązki narazie ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mm - niezalogowany 2018-02-19 17:12:56

    szkoda, że sobie nie apelowali jak byli  przy korycie... czuć zapach wyborów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maria - niezalogowany 2018-02-19 20:10:55

    Sprawdzić Oddz. Urologii !! Tam lekarz to PAN a pacjent SMIEĆ..!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama