Według oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, podkomisarz Marty Gałuszki zdarzenie miało miejsce około godziny 11, według głównego bohatera przed godziną 10. Jedno jest zbieżne: radny powiatu jarosławskiego Ryszard B. (PiS) został złapany przez policjantów z Komisariatu Policji w Radymnie na jeździe pod wpływem alkoholu.
Do zdarzenia doszło w... Dzień Dziecka, 1 czerwca br. Policjanci z Radymna, po wcześniejszym otrzymaniu zgłoszenia, że taka sytuacja może mieć miejsce, zatrzymali do kontroli w mieście nad Radą mercedesa, za kierownicą którego zasiadał Ryszard B., przewodniczący Komisji Infrastruktury i Mienia, członek Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.[paywall] – Potwierdzam zatrzymanie 58-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Radymno. Kontrola wskazała, że kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Miał 0,38 promila w wydychanym powietrzu. Obecnie nasi funkcjonariusze prowadzą czynności sprawdzające w kierunku wykroczenia. Sprawa trafi do sądu – powiedziała podkom. Marta Gałuszka, oficer prasowy KPP w Jarosławiu..
Przewodniczący zarządu powiatu Zbigniew Piskorz dzień później, 2 czerwca br., nic nie wiedział na ten temat. – Nie będę na razie tego komentować. Musimy przeanalizować sytuację. Dopóki nie będzie prawomocnego wyroku w tej sprawie, żadne ruchy nie będą wykonywane. Jeśli takowy wyrok zapadnie, to z całą pewnością taki radny może stracić mandat. Chyba że wcześniej sam się go zrzeknie – powiedział.
Skontaktowaliśmy się z radnym B. Powiedział, że ma problemy z sercem i bierze leki. – Tak było i w tym wypadku. Wybronię się z tego. Tym bardziej, że dmuchałem kilka razy, a po kwadransie wynik odczytu był już znacznie niższy – skomentował.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No to teraz pan radny musi sobie pluć w brodę.....
No to teraz pracownikom komisariatu w Radymnie nadarzyła się okazja na mały kroczek do odzyskania zszarganej reputacji
Teraz widzimy prawdziwe oblicze PiS najpierw pili na Dniu Dziecka a potem jazda po pijaku.Podobno to sprawa wzajemnych rozliczeń w ramach PiS .Na imprezie w Skołoszowie byłocałe towarzystwo PiSowskie i ich czarni mocodawcy.
Widać jaki zaplecze ma starosta Jarosławski
Jakąś dekadę temu, w miejscu gdzie dziś dzwony klepią, uciechy cielesne oferowano. Lecz wiejski PAN z wąsem, przepity alkoholem, formę utracił, i zamiast paniom się oddać, począł je słowami szmacić. Więc podszedł mięśniak za frak uchwycił i kopem w dupę za drzwi wyprosił...
Najwyższa pora, by tego pana z PiS-u wywalić - choćby za ten ostatni przypadek. Zastanawiające dlaczego udają, że nie widzą... jaki ten pan ma problem alkoholowy - od dawna ?! Brednie, ze chory, że w szpitalu... a najpierw kilka dni po rowach wylegiwał pijany... Żenujące jest też zachowanie wójta, bo ten pijaczyna jest przecież dyrektorem gminnej gospodarki komunalnej. Żenujące wreszcie zachowanie ludzi ze Skołoszowa skoro takiego typa... na sołtysa wybrali ?! Na spotkaniu PiS-u przed podpisaniem koalicji powiatowej też był pijany i co... nikt tego nie widział ?! Jak można takiego człowieka gdziekolwiek do komisji w radzie powiatu obsadzać ?! Biedny kraj...
Biedny ten pan jak cały PiS .wybory wygrywają takimi ludźmi a potem uzyskują błogosławieństwo i następuje skok na kasę ,a naród zadowolony że wybrał na kogo kazano mu głosować zgodnie z sumieniem...
kto komu kazał na kogo glosować? Miron nie osłabiaj , mnie nikt nie ukierunkowywał i wybrałem jak chciałem a ten pan rzeczywiscie ma klopoty z alkoholem
Do Pana Mirona i ktosik: Ja tego pana nie widziałem na gminnym dniu dziecka 31 maja w Skołoszowie ani też wcześniej leżącego po rowach, wszyscy wiemy że problem alkoholowy to nasz narodowy problem, więc jak panowie wiedzą występuje w każdej partii a PiS ma ogrom wartościowych osób. Panowie, miejcie świadomość że słowami można zabić nie tylko jednego człowieka ale i całą rodzinę aby wydawać osądy trzeba mieć na to niezbite dowody. A już się panowie mylą co do picia na dniu dziecka i leżenia po rowach ...
Ten pan dużo dobrego zrobił dla swojej wsi, gminy i powiatu poszukajcie wokół siebie kogoś innego do obgadywania a temu panu dajcie spokój bo już dostał za swoje !!!!!!!!!!
Widzę, że większość postów negatywnych. A może by tak o pozytywnych cechach tego pana? To, że jest gdzie przeprowadzać różne uroczystości i chodzić suchą nogą po asfalcie zawdzięczamy staraniom tego pana.
Przynależność do formacji politycznej zobowiązuje do pewnego morale .a co,wcześniej w PiS nie wiedziano kim jest ten pan. Nie znam go ale sami piszecie że ma problemy od dawna.
totalna żenada te wszystkie wpisy.aż nic się nie chce komentować, bo po coCi co ZAWSZE wszystko wiedzą i widzą najlepiej i tylko sobie swój zgorzkniały humor poprawią jak komuś dokopią.
komentować nie ma sensu ale odpowiedzieć warto....tak się składa, że wszystkie ekipy rządzące walczą z Polską alkoholską a byłbym hipokrytą gdybym powiedział, że platforma najbardziej bo na tym polu akurat podziwiam partyjną konkurencję (PiS)
nie wiedziałem, że starosta ma tylko jednego człowieka w zapleczu...a to ci nowina!
no proszę prawie jak Twardowski...prawie... ;)
biedny kraj...racja! - jak ma takich anonimów co tylko BREDNIE piszą,narzekają i kłamstwa 1000x powtarzają!jak "ktoś" kiedykolwiek na serio się polityką zajmował to wie że kiedyś bardzo trudno było coś załatwić bez kieliszka...a i teraz często NIESTETY! przy kielichu się interesy ubija.no tak.-asfalt we wsi całej-hala sportowa-boisko (a nawet 2)-remiza z zapleczem tanecznym-generalny remont zakładu gosp. kom.toż to głowę trzeba mieć jak koń.i w kompromisy z nami iść by dla swoich (we wsi)coś ugrać.znam człowieka i faktem jest, że piłale w rowach? sic! masz wyobraźnie ktosik
Dlatego na PSL ludzie na PSL! Niech sobie mowią, ze to buraki,dzieki nam w sklepach ziemniaki!
Przepraszam za kolegę ze wsi.Pożyczyłem mu telefon by sobie poczytał a ten taką propagandę przez moj tel sieje.
Nikt nie musi za mnie przepraszac! To my trzymamy polską gospodarke. Bez naszej ziemi gumowy chleb byściej jedli!- tak jak na zachodzie. Juz ponad 4 m-ce nasi koczują we Warszawiepod pałacem pani premier by wlasnie tej naszej ziemi nie oddac za 1/4 wartosci Niemcom, angolom, zabojadom i innym tam holendrom.My tu za ar zaplacimy 1000 a oni 250€ i co? Jest roznica? U nas 6zl/h u nich 30zl/h to nawet 5x wiecej.
Soltysa znam i gdyby nie on to bysmy pracy nie mieli. Juz w gospodarce nie pracuje ale dzieki takim ludziom jak pan soltys moge teraz dzieci na studia poslac. Ten caly zaklad to ruina byla. A to pijanstwo to jak byl jeszcze stary cpn to i karty i wodka w tym kurniku. I nawet czasem mozna bylo koguta zobaczyc... Ale to dawno temu bylo. Teraz to kazdy widzi jak to wszystko wyglada. Jak nowy przyjdzie to na gotowe! Ile to trzebabylo wodki wypic zeby sie o to wszystko wystarac! A teraz. Kazdy madry komentuje jaki to zly czlowiek. Jaki pijak. No a czego on tak pil. Kazdy wie ze wodka dobra ale nie kazdy moze odmowic. Tak to bylo. Tak bylo. A teraz moze inaczej. Ale alkohol tez swoje robi i czlowiek na starosc przez ta wodke glowe traci. Trza pamietac wiele dobra co ten soltys zrobil. Ja pamietam panie soltysie. Ja pamietam.
Tak jest kazdy glosuje jak chce. Na PSL ludzie na PSL!A alkoholu nie pic! A jak pic to w garazu i najlepiej swoim.
Ja bylem tam i dziwilem sie czemu soltysa nie ma na imprezie.
Ta. To prawda. Widzialem jak sie soltys trzesie jak galareta jak nieraz musial jakies tam wazne decyzje podejmowac. 100% na zawal chlop umrze. Jestem pewny. Dobry czlowiek. Szkoda go.
O dobrych rzeczach sie nie mowi tylko o zlych jest glosno. Jak kogos bija to duzo sie przylaczy a jak chwala to nikt sie nie wychyli.
No musze koledze przyznac racje. Choc sam slyszalem jak nie raz na soltysa do mnie narzekal. Ale to dlatego ze kolega abstynent, przynajmniej z wygladu bo co w garazu robi... Haha. no ale fakty sa fakty. Asfalty, boiska, szkola i hala, i ta remiza to zw zasadzie z PSL razem sie udalo.
no proszę.widzę, że kolega rolnik ze wsi bardzo szybko technologie łapie,widać nie tylko w przyziemnych sprawach się porusza ;)ew. do poprawki polskie znaki.no ale...od razu Krakowa nie zbudowali ; )i samouk w dodatku.gratuluje ; )
a.. jeszcze Ps.by czytelnik nie pomyślał, że na to wszystko tak ten PSL pomagałto prawda, że się na kompromisy wciąż idzie ale jak już być sprawiedliwy to Sołtysowi trzeba przyznać:to co się wystarał dla wioski i dla gminy jako dyr ZGKto całkowicie jego starania i z czystej uczciwości nie będę nikomu chwały zabierał.fakty są fakty.
A co!Oczywiscie ze nie tylko przyziemne! A na twoim tel cos te polskie znaki latwiej wchodzily. Mi sie nie chce te literki zmieniac. Pisze jak mam. A PSL duzo pomogl przy remizie to nasze wspolne dzielo. Nikt nie zaprzeczy.
Nie można zapomnieć, że temu panu jest wiele osób wdzięcznych za otrzymaną pomoc dla rodziny. Każdy w życiu może chwilowo się zgubić.
Jak widać konkurencja w PIS ostra! Dać im młotki i zostawić w spokoju, sami się wytłuką! Taki to już pobożny PISowy ludek:)))
No to teraz pan radny musi sobie pluć w brodę.....
No to teraz pracownikom komisariatu w Radymnie nadarzyła się okazja na mały kroczek do odzyskania zszarganej reputacji
Teraz widzimy prawdziwe oblicze PiS najpierw pili na Dniu Dziecka a potem jazda po pijaku.Podobno to sprawa wzajemnych rozliczeń w ramach PiS .Na imprezie w Skołoszowie byłocałe towarzystwo PiSowskie i ich czarni mocodawcy.