22 lipca br. przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu zapadł wyrok nakazowy w sprawie wydarzeń, które miały miejsce w Dzień Dziecka, 1 czerwca br., w Radymnie. Radny powiatu jarosławskiego Ryszard B. (PiS) został złapany przez miejscowych policjantów na jeździe pod wpływem alkoholu.
Zatrzymanie kierującego mercedesem 58-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Radymno, potwierdziła wówczas aspirant Marta Gałuszka ,oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Kontrola przeprowadzona przez radymniańskich policjantów wskazała, że radny Ryszard B. kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Miał 0,38 promila w wydychanym powietrzu...Funkcjonariusze przeprowadzili czynności sprawdzające w kierunku wykroczenia, a sprawa miała trafić do sądu. Ryszard B. to przewodniczący Komisji Infrastruktury i Mienia, członek Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, jak również członek Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu. Tuż po zdarzeniu skontaktowaliśmy się z radnym B. Powiedział nam wówczas, że ma problemy z sercem i bierze leki. Stwierdził, że wybroni się z tego. – Dmuchałem kilka razy, a po kwadransie wynik odczytu był już znacznie niższy – skomentował.
Niestety dla niego, tej teorii nie potwierdził jarosławski sąd. Jak już wspomnieliśmy, 22 lipca br. zapadł wyrok nakazowy. Ryszard B. został uznany winnym prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Skazany został na grzywnę w wysokości 2 tys. zł, zakaz prowadzenia samochodu na rok oraz zwrot kosztów postępowania sądowego. Wyrok jest nieprawomocny, można od niego wnieść apelację.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.PISdzielec pijany, nie wierzę to prowokacja. Panie Radny pan nie PĘK mam nadzieję.
PISdzielec pijany, nie wierzę to prowokacja. Panie Radny pan nie PĘK mam nadzieję.