Reklama

Radzie zabrakło klasy? Odchodzi długoletni dyrektor SP ZOZ Józef Więcław

21/12/2018 15:45

Po ponad 16 latach nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku. Józef Więcław złożył rezygnację. Wybrał pracę w radzie powiatu. Na pierwszej roboczej jej sesji musiał przełknąć kilka upokorzeń – dostał kwiaty, ale żadnego miejsca w komisji.

Wieść gminna niesie, że zmiana na stanowisku dyrektora przeworskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej była nieunikniona. Niepotwierdzone plotki głosiły nawet, że nowy dyrektor szpitala miał zostać wybrany także w przypadku, gdyby rządziła dotychczasowa koalicja. W powiecie rządzi jednak opcja oparta o PiS, więc przyszłość dyrektora sympatyzującego z PSL wydawała się niepewna. Dziś to tylko spekulacje, bo Józef Więcław sam złożył rezygnację. Wybrał pracę w radzie[paywall] . – Sześciokrotnie zdobywałem mandat do rady powiatu przeworskiego i myślę, że uwieńczeniem mojej kariery zawodowej będzie pełna kadencja w tej radzie – mówił Więcław, zdając krótką relację o stanie przeworskiego szpitala.

Zaczęło się od kwiatów

Za pracę podziękowali J. Więcławowi nowy starosta Bogusław Urban, przewodniczący rady Tadeusz Kiełbowicz i członek zarządu Agnieszka Bukowa-Jedynak, wręczając kwiaty i kierując wiele ciepłych słów. Potem już tak przyjemnie nie było, a nieco zakłopotany uśmiech byłego dyrektora gasł z każdą minutą. W porządku obrad II sesji rady powiatu znalazło się kilka niebudzących w zasadzie emocji punktów: o stawkach za odholowanie pojazdów, o sposobie rozliczania dotacji dla oświaty, wreszcie o zmianach w statucie. Najgorętszym tematem był jednak skład komisji – ostatnia niewiadoma w powyborczej układance. Wybrano skład i przewodniczących komisji obligatoryjnych: komisji rewizyjnej i komisji skarg, wniosków i petycji. Przewodniczącym tej pierwszej został Krzysztof Bartuś, trzeci po radnym Kiełbowiczu i Mazurze, który po wyborze z listy KWW Nasz Samorządny Powiat wszedł w koalicję z PiS-em, umożliwiającą temu ugrupowaniu uchwycenie władzy w powiecie. Przewodniczącym tej drugiej został zaś Wiesław Kubicki.

Reklama

Więcławowi mówimy nie

Poza tym w radzie powiatu stworzono komisje: społeczną, gospodarki i rolnictwa oraz zdrowia, bezpieczeństwa i porządku publicznego. Pierwszej przewodniczy Mieczysław Żuk, drugiej Agnieszka Bukowy-Jedynak, trzeciej Wiesław Bukowski. W składzie żadnej z komisji nie znalazł się ustępujący dyrektor SP ZOZ Józef Więcław, choć jego kandydatura, przynajmniej na członka komisji zdrowia, bezpieczeństwa i porządku publicznego, ze względu na wieloletnie doświadczenie, wydawała się naturalna. Jako jedyny został w głosowaniu odrzucony ze składu tej komisji. Więcław został pominięty również przy wyborze składu komisji mającej wybrać nowego dyrektora szpitala. Znaleźli się w niej J. Pieniążek, J. Mazur, W. Bukowski, T. Kiełbowicz, skarbnik powiatu A. Kowal, a także J. Kierepka oraz T. Kojder. Pierwotnie zamiast Kierepki w pracach komisji miał uczestniczyć radny, a jednocześnie członek rady społecznej przy SP ZOZ Marcin Fujarowicz. Postanowił on jednak swoje miejsce oddać Józefowi Więcławowi, ale negatywnie zaopiniował ten wniosek starosta Urban, a po nim radni, wybierając właśnie Kierepkę kosztem Więcława.

I na kwiatach się skończyło

Przebieg wyborów do komisji wyraźnie rozczarował dotychczasowego dyrektora SP ZOZ. – Kiedy wręczaliście mi państwo te podziękowania i kwiaty, sądziłem, że są one szczere – mówił na zakończenie sesji Józef Więcłąw. – Sądzę, że chcieliście państwo przed kamerami ładnie wypaść, ale im dłużej trwała sesja, tym bardziej wątpiłem w to przekonanie – komentował fakt niewybrania go do żadnej z komisji. Więcław punktował też skład komisji mającej wybrać nowego
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jola - niezalogowany 2018-12-21 18:19:16

    Trochę późno , beton już dawno zależało rozkruszyć  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    były - niezalogowany 2018-12-21 20:01:04

    miałem z nim do czynienia , gdy pracowałem na wysokim stanowisku Człowiek z klasą 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Adam - niezalogowany 2018-12-21 20:49:32

    Pełen profesjonalizm. W szpitalu naprawdę wiele  na plus za jego sprawą się zmieniło, a to że pieniędzy na nasze leczenie brakuje wciąż w budżecie państwa to inny temat. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama