Reklama

Razem dla dzieciaków

Członkowie Stowarzyszenia „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm” – wespół z organizacją „Niesiemy Dzieciom Światło” – sfinalizowali kolejne przedsięwzięcie organizowane z myślą o najmłodszych. Tym razem uzbierali ponad tysiąc złotych na zakup prezentów przed zbliżającym się Dniem Dziecka.

O inicjatywach przeworskich działaczy informujemy na bieżąco. Kolejny raz dali o sobie znać 15 maja. Tym razem na obiekcie sportowym orlik w Przeworsku zorganizowali charytatywną akcję o wymiarze zdrowotno-sportowym pod hasłem „Uśmiech Dziecka Najważniejszy”.

Za cel obrali sobie[paywall] zgromadzenie funduszy na zakup prezentów przed zbliżającym się Dniem Dziecka. O najmłodszych starają się pamiętać zawsze w mikołajki, rozwożąc paczki do domów dziecka w regionie.

W wyniku owocnej współpracy z inną lokalną organizacją „Czynimy Radość Pomagając” rok 2020 zamknęli właśnie taką akcją, przekazując kilkadziesiąt podarków do tego typu placówek. Teraz znów zakasali rękawy do pracy.

W będącym głównym wydarzeniem akcji turnieju charytatywnym wzięło udział 6 drużyn z powiatu przeworskiego oraz gościnnie zespół AZS PWSW Przemyśl. Zwycięzcą okazała się ekipa z Przeworska o nazwie Los Warkos, która zgarnęła puchar dla najlepszej drużyny turnieju, drugie miejsce przypadło ekipie „Razem dla Dzieciaków”, a trzecie zgarnęli wspomniani wcześniej goście z Przemyśla.

Oprócz akcentów sportowych były też i inne. Miłośnicy słodkości mogli korzystać z bogatej oferty kiermaszu ciast i ciasteczek, a dbający o zdrowy styl życia poddać się badaniom lekarskim prowadzonym w czasie akcji przez studentki I roku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej.

– Dziękujemy za miłą obsługę i dużo uśmiechu, zawodnikom za aktywność sportową, a wolontariuszom za bezinteresowne serce! Podczas wydarzenia uzbieraliśmy kwotę 1015,60 złotych, które wspomogą akcję „Uśmiech Dziecka Najważniejszy” – podsumował lider przeworskiej organizacji Michał Horbaczek, dodając, że frekwencja sobotniej imprezy pozwala mieć nadzieję, że kolejna tego typu inicjatywa, planowana na czerwiec, też przyniesie dobre owoce.

Reklama


fot.materiały organizatora
Podczas wydarzenia dbający o zdrowy styl życia mogli się poddać badaniom lekarskim prowadzonym w czasie akcji przez studentki pielęgniarstwa przemyskiej uczelni.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama