Dzięki bardzo dobrej współpracy między Starostwem Powiatowym w Przemyślu a Urzędem Gminy w Żurawicy – wspólnymi siłami – w ciągu dwóch lat udało się wyremontować kilka kilometrów chodników na terenie wspomnianej gminy.
Pod koniec grudnia ub.r. w Urzędzie Gminy w Żurawicy odbył się spotkanie, w którym uczestniczyli wicestarosta przemyski Marek Kudła, wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk oraz przewodniczący Rady Gminy Żurawica Maciej Gałuszka[paywall].
– Podsumowano dwa lata współpracy między powiatem a gminą. Współpracy, która zdaniem obu stron była wzorowa, z pożytkiem dla mieszkańców tak powiatu, jak i gminy Żurawica. Ale to nie koniec, bo obie strony już wytyczyły nowe cele na kolejne lata – poinformowała rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.
Oto najważniejsze zadania zrealizowane wspólnie w latach 2019 i 2020. W 2019 r. dzięki środkom finansowym obu samorządów udało się wyremontować lub wykonać od podstaw chodniki w: Bolestraszycach (za kwotę 334 tys. zł), Wyszatycach (200 tys. zł), Maćkowicach (200 tys. zł) i Kosienicach (40 tys. zł). W 2020 r. prace były kontynuowane w: Buszkowiczkach (185 tys. zł), Orzechowcach (150 tys. zł), Żurawicy (110 tys. zł), Bolestraszycach (60 tys. zł), Wyszatycach (100 tys. zł), Buszkowicach (peron; 20 tys. zł). Wspólnymi siłami udało się także wyremontować drogę z Walawy do Wyszatyc za 430 tys. zł (wkład gminy Żurawica – 40 tys. zł).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.JAK WAM NIE WSTYD! A prawie w centrum Przemyśla /oś' Tatarskie/ nawet kawałka ulicy niema,
JAK WAM NIE WSTYD! A prawie w centrum Przemyśla /oś' Tatarskie/ nawet kawałka ulicy niema,