Reklama

Razem można więcej. Kilometry nowych chodników

Dzięki bardzo dobrej współpracy między Starostwem Powiatowym w Przemyślu a Urzędem Gminy w Żurawicy – wspólnymi siłami – w ciągu dwóch lat udało się wyremontować kilka kilometrów chodników na terenie wspomnianej gminy.

Pod koniec grudnia ub.r. w Urzędzie Gminy w Żurawicy odbył się spotkanie, w którym uczestniczyli wicestarosta przemyski Marek Kudła, wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk oraz przewodniczący Rady Gminy Żurawica Maciej Gałuszka[paywall].

– Podsumowano dwa lata współpracy między powiatem a gminą. Współpracy, która zdaniem obu stron była wzorowa, z pożytkiem dla mieszkańców tak powiatu, jak i gminy Żurawica. Ale to nie koniec, bo obie strony już wytyczyły nowe cele na kolejne lata – poinformowała rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.

Oto najważniejsze zadania zrealizowane wspólnie w latach 2019 i 2020. W 2019 r. dzięki środkom finansowym obu samorządów udało się wyremontować lub wykonać od podstaw chodniki w: Bolestraszycach (za kwotę 334 tys. zł), Wyszatycach (200 tys. zł), Maćkowicach (200 tys. zł) i Kosienicach (40 tys. zł). W 2020 r. prace były kontynuowane w: Buszkowiczkach (185 tys. zł), Orzechowcach (150 tys. zł), Żurawicy (110 tys. zł), Bolestraszycach (60 tys. zł), Wyszatycach (100 tys. zł), Buszkowicach (peron; 20 tys. zł). Wspólnymi siłami udało się także wyremontować drogę z Walawy do Wyszatyc za 430 tys. zł (wkład gminy Żurawica – 40 tys. zł).
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2021-01-10 15:34:25

    JAK WAM NIE WSTYD! A prawie w centrum Przemyśla /oś' Tatarskie/ nawet kawałka ulicy niema,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama