Reklama

Regionalny Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych

W środę, 19 marca w Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu odbędzie się Regionalny Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych.

Jakie są cele wydarzenia? To m.in. podniesienie kultury prawnej w szkołach, zmniejszenie przemocy fizycznej i psychicznej wśród młodzieży dzięki zdobyciu przez uczniów wiedzy z zakresu sprawiedliwości naprawczej i mediacji oraz umiejętności rozwiązywania sporów bez przemocy a także podstawowej wiedzy i kultury prawnej w społeczeństwie, nabycie przez uczniów umiejętności prowadzenia mediacji rówieśniczych ale też prezentacje metod rozwiązywania sporów, dorobku Szkolnych Klubów Mediatorów Rówieśniczych i szkół, w których działają kluby mediatorów rówieśniczych. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że tego typu kongresy to świetna okazja do integracji środowisk rówieśniczych.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama