W środę, 19 marca w Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu odbędzie się Regionalny Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych.
Jakie są cele wydarzenia? To m.in. podniesienie kultury prawnej w szkołach, zmniejszenie przemocy fizycznej i psychicznej wśród młodzieży dzięki zdobyciu przez uczniów wiedzy z zakresu sprawiedliwości naprawczej i mediacji oraz umiejętności rozwiązywania sporów bez przemocy a także podstawowej wiedzy i kultury prawnej w społeczeństwie, nabycie przez uczniów umiejętności prowadzenia mediacji rówieśniczych ale też prezentacje metod rozwiązywania sporów, dorobku Szkolnych Klubów Mediatorów Rówieśniczych i szkół, w których działają kluby mediatorów rówieśniczych. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że tego typu kongresy to świetna okazja do integracji środowisk rówieśniczych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze