Reklama

Rekord w Polsce: prawie 30 tys. zakażeń. Czeka nas twardy lockdown?

Ministerstwo Zdrowia informuje, że dziś w Polsce mamy 29 978 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1451 na Podkarpaciu. Z powodu COVID-19 zmarło 115 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 460 osób. W naszym województwie zmarły 53 osoby, 3 z nich wyłącznie w wyniku COVID-19. W ciągu doby wykonano ponad 95,8 tys. testów.

bieszczadzki 17 7.88 1 0 1
brzozowski 17 2.59 3 1 2
dębicki 53 3.92 2 0 2
jarosławski 75 6.24 3 0 3
jasielski 49 4.33 4 0 4
kolbuszowski 21 3.38 1 0 1
krośnieński 50 4.46 5 0 5
leżajski 33 4.77 1 1 0
lubaczowski 35 6.37 2 1 1
łańcucki 109 13.43 3 0 3
mielecki 62 4.54 1 0 1
niżański 54 8.13 0 0 0
przemyski 38 5.14 0 0 0
przeworski 41 5.24 2 0 2
ropczycko-sędziszowski 32 4.29 0 0 0
rzeszowski 194 11.41 5 0 5
sanocki 64 6.80 7 0 7
stalowowolski 60 5.67 2 0 2
strzyżowski 28 4.57 0 0 0
tarnobrzeski 58 10.97 0 0 0
leski 15 5.68 0 0 0
Krosno 23 4.98 3 0 3
Przemyśl 36 5.96 0 0 0
Rzeszów 248 12.60 7 0 7
Tarnobrzeg 36 7.73 1 0 1

san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Z sieci - niezalogowany 2021-03-24 11:40:24

    Z pamiętnika młodej przemyskiej lekarki:Jak dusić wirusa No i znowu przez foliarzy i antyszczepionkowców, którzy nie mogą zrozumieć, że wirus istnieje, przemieszcza się i zmienia wygląd, i czyha na każdego, kto stracił wiarę w pandemię, rządzący zmuszeni zostali do drastycznych środków. Chcą przydusić wirusa raz jeszcze, jak zapowiedział ku radości nas wszystkich sam premier. Jako młoda lekarka mieszkająca w Przemyślu, gdzie PKP będzie kroić most, by zadowolić miłośników rdzewiejącej stali i zabytkowych kutych nitów, popieram całą swą piersią akt rozprawienia się z tą żarłoczną bestią. I tu muszę podkreślić, że nasze władze wykazały chrześcijańską miłość do tego niby stworzenia, bo chcą go tylko przydusić, ale nie zlikwidować z powodu protestów ekologów z panią euro posłanką, która jest przeciwna duszeniu karpi na Boże Narodzenie. Fachowcy z branży nanotechnologii opracowali już zgodnie z pomysłem jednego z polskich profesorów o polsko brzmiącym nazwisku, który ze skromności w każdym codziennym wywiadzie dla mediów zasłania swą twarz, specjalną maseczkę białkową dla wirusa, którą jak mu się nałoży, to nie będzie łachudra upajał się wolnością i nieograniczonym dostępem do powietrza, które jest w tych krytycznych czasach towarem deficytowym. Bo jak zauważyły autorytety medyczne, tylko wirus w tym kraju lekceważy zalecenia władz i tą dezynwolturę  należy w końcu ukrócić. Mam nadzieję, że skończą się też nasze problemy ze zdrowiem medycznym i do mojej poradni wreszcie zaczną przychodzić starsze panie i panowie na pogaduszki o łamaniu w kościach czy trudnościach ze stolcem. Jak mi brakuje tych kolejek do lekarza, one dodają mi skrzydeł, bo dopiero wtedy czuję się wszystkim potrzebna. A propos duszenia wirusa, pamiętam jak w jednej z podprzemyskich miejscowości młodzi chłopcy postanowili wykurzyć myszy ze stodoły, a że nie można było je dopaść w tete-a-tete postanowili podpalić siano, w którym się ukrywały. Operacja była przeprowadzono wzorowo, brały w niej udział trzy zastępy strażaków, sołtys i grupa kobiet z koła gospodyń wiejskich z wiadrami (ksiądz wyjechał na wakacje), więc przy takim wsparciu walka z myszami musiała się udać. Co prawda stodoła, 200 kwintali żyta nie licząc gumiaków gospodarza nie ostały się, ale sukces był murowany. Myszy rozproszyły się po wsi nie czyniąc już takiego zagrożenia z powodu nieuzasadnionego zgromadzenia w jednym miejscu, na co przymykały dotąd oko służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo. A więc pomóżmy rządowi dusić wirusa. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nnnn - niezalogowany 2021-03-24 16:17:05

    Niestety ludzie nic nie rozumieją kto nie przeszedł wirusa to nie wie co to znaczy to wcale nie jest zwykła gryba tylko choroba co dusi meczy i nie można po niej dojść do siebie dosyć długo .Dziś w jednym ze sklepów slysze rozmowę kobiety pozamykaja sklepy to do biedronki i kauflandu pójdę na spacer no tak takich ludzi nie brakuje zamiast zrobic zakupy i do domu to byle by lazic bez celu  i siedziec jeden drugiemu na plecach w sklepie taki mamy narod 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2021-03-24 18:07:19

    Kto przeszedł inne wirusy a nie uzyskał pomocy lekarskiej z powodu covid ten dopiero wie .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama