Reklama

Rekordowe 113 tysięcy w Lubaczowie

17/01/2019 15:01

Już 27. raz wolontariusze kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubaczowie i okolicy. Na terenie całego miasta było ich 301. Łącznie zebrali 113 tys. zł. To rekordowa kwota, o 30 tys. zł większa niż rok temu.

W hali sportowo-widowiskowej MOSiR, przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaczowie można było przez cały dzień korzystać z atrakcji muzycznych. Dla mieszkańców zagrali: Defendrs, Rabel House, Music Rage, Billie Jean, Crazy Train, TNT, Sidus i On-Off. Wystąpiła[paywall] też grupa taneczna „New Sparks”. O 18.30 zagrała gwiazda wieczoru – Mr. Pollack. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krowicy Samej i Krowicy Hołodowskiej serwowały uczestnikom grochówkę oraz żurek.
Następnie zabawa przeniosła się na Rynek, gdzie o g. 19  zagrali dj Wilu i Joshu . Przy zapełnionej mieszkańcami w stu procentach płycie Rynku  o g. 20 odbył się pokaz „Światełko do nieba”.

Młodzież od godzin południowych mogła zanosić zebrane pieniądze do Banku Spółdzielczego w Lubaczowie, wpłaty były przyjmowane na bieżąco. Lubaczów, oprócz tradycyjnych puszek, kwestował po raz pierwszy elektronicznie przez specjalny portal eSkarbonka. W tym roku WOŚP zbierała na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, które mogą dokonać diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce takich placówek jest około 50.

Reklama

W regionie również odbyły się kwesty w ramach  WOŚP. W Oleszycach, Cieszanowie i Narolu odbywały się koncerty zespołów rockowych, folklorystycznych, występy indywidualne dzieci, pokazy ratownictwa medycznego, ochotniczych straży pożarnych oraz loterie fantowe.

Rano sztaby WOŚP przedstawiły wstępne wyniki zbiórek: Lubaczów – rekordowe 113 tys. zł, w tym: Lubaczów (miasto), Dachnów i Oleszyce – 50 434,02 zł, eSkarbonka – 350 zł, Horyniec-Zdrój – 15 029,29 zł, Cieszanów – 16 993,46 zł, Basznia – 3 998,64 zł, Nowy Lubliniec – 887,89 zł, Wielkie Oczy – 2 567,85zł, Łukawiec – 3 599,95 zł, Stary Dzików – 6 374,45 zł.

Reklama


fot.Tomasz Mielnik
Koło Gospodyń Wiejskich z Niemstowa serwuje posiłki.


TM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama