Reklama

Rekordowy odzew, rekordowa akcja. Najlepsza od 11 lat! [ZDJĘCIA]

Prawie 38 litrów krwi zapisano w ostatnią niedzielę sierpnia na koncie Klubu HDK PCK „Strażacka Krwinka”, działającego przy OSP w Sieteszy. Odzew na ostatni apel krwiodawców był wspaniały. – Była to najlepsza akcja od 11 lat! – cieszą się dawcy z Sieteszy.

Jedenasta odsłona działań Klubu HDK PCK „Strażacka Krwinka” przy OSP w Sieteszy okazała się nad wyraz udana. Pobrano dokładnie 37 l i 650 ml krwi.

– Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy liczyć na dobre serce honorowych dawców – podsumowują akcję poboru krwi członkowie klubu.

Na ich apel odpowiedziało aż 97 osób, co dowodzi, że coraz chętniej i śmielej decydujemy się na udział w tego typu inicjatywach.

Przed każdą akcją niezbędna jest jednak kwalifikacja dawców. Tą pomyślnie przeszły 84 osoby i właśnie tyle ostatecznie oddało krew. W tej grupie znaleźli się nie tylko weterani krwiodawstwa, ale też 12[paywall] pierwszorazowych dawców, którzy swoją przygodę z dzieleniem się życiodajnym płynem dopiero zaczynają.

Jak podkreślają krwiodawcy z Sieteszy, akcja odbyła się dzięki wielkiej pracy i zaangażowaniu pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, za co są bardzo wdzięczni, licząc na dalszą współpracę w kolejnych latach.

Osobne podziękowania kierują też do burmistrza miasta i gminy Kańczuga Andrzeja Żygadły, który zawsze wspiera ich w działaniach, jak i do członków różnych organizacji, którzy odpowiedzieli na apel o podzielenie się cząstką siebie.

Wśród tych znaleźli się: strażacy OSP z Gaci, członkowie Klubu HDK PCK „Serce Sercu” przy tamtejszej jednostce, strażacy z OSP Husów i członkowie Klubu HDK PCK „Krwinki Gabriela” przy OSP Husów, a także druhowie z OSP Lipnik, OSP Pruchnik I, OSP Ostrów, OSP Pantalowice, OSP Kańczuga, OSP Żuklin, OSP Łopuszka Mała, OSP Wola Węgierska i OSP Markowa. Ponadto stawili się licznie mieszkańcy Sieteszy i pobliskich miejscowości.

Jak zwykle krwiodawców ze „Strażackiej Krwinki” wsparły w działaniach panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieteszy i druhowie z miejscowej OSP.

Te pierwsze zadbały o wzmacniające przekąski, a strażacy o sprawną organizację.

– Prosimy o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach. Akcja będzie nadal kontynuowana, już dzisiaj zapraszamy – zachęcają członkowie „Strażackiej Krwinki”.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości