Prawie 38 litrów krwi zapisano w ostatnią niedzielę sierpnia na koncie Klubu HDK PCK „Strażacka Krwinka”, działającego przy OSP w Sieteszy. Odzew na ostatni apel krwiodawców był wspaniały. – Była to najlepsza akcja od 11 lat! – cieszą się dawcy z Sieteszy.
Jedenasta odsłona działań Klubu HDK PCK „Strażacka Krwinka” przy OSP w Sieteszy okazała się nad wyraz udana. Pobrano dokładnie 37 l i 650 ml krwi.
– Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy liczyć na dobre serce honorowych dawców – podsumowują akcję poboru krwi członkowie klubu.
Na ich apel odpowiedziało aż 97 osób, co dowodzi, że coraz chętniej i śmielej decydujemy się na udział w tego typu inicjatywach.
Przed każdą akcją niezbędna jest jednak kwalifikacja dawców. Tą pomyślnie przeszły 84 osoby i właśnie tyle ostatecznie oddało krew. W tej grupie znaleźli się nie tylko weterani krwiodawstwa, ale też 12[paywall] pierwszorazowych dawców, którzy swoją przygodę z dzieleniem się życiodajnym płynem dopiero zaczynają.
Jak podkreślają krwiodawcy z Sieteszy, akcja odbyła się dzięki wielkiej pracy i zaangażowaniu pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, za co są bardzo wdzięczni, licząc na dalszą współpracę w kolejnych latach.
Osobne podziękowania kierują też do burmistrza miasta i gminy Kańczuga Andrzeja Żygadły, który zawsze wspiera ich w działaniach, jak i do członków różnych organizacji, którzy odpowiedzieli na apel o podzielenie się cząstką siebie.
Wśród tych znaleźli się: strażacy OSP z Gaci, członkowie Klubu HDK PCK „Serce Sercu” przy tamtejszej jednostce, strażacy z OSP Husów i członkowie Klubu HDK PCK „Krwinki Gabriela” przy OSP Husów, a także druhowie z OSP Lipnik, OSP Pruchnik I, OSP Ostrów, OSP Pantalowice, OSP Kańczuga, OSP Żuklin, OSP Łopuszka Mała, OSP Wola Węgierska i OSP Markowa. Ponadto stawili się licznie mieszkańcy Sieteszy i pobliskich miejscowości.
Jak zwykle krwiodawców ze „Strażackiej Krwinki” wsparły w działaniach panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieteszy i druhowie z miejscowej OSP.
Te pierwsze zadbały o wzmacniające przekąski, a strażacy o sprawną organizację.
– Prosimy o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach. Akcja będzie nadal kontynuowana, już dzisiaj zapraszamy – zachęcają członkowie „Strażackiej Krwinki”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze