Dworzec kolejowy w Radymnie to kolejny zabytkowy obiekt kolejowy w regionie, który zostanie wyremontowany. O samym fakcie informowaliśmy na początku ubiegłego roku. Teraz znamy nowe szczegóły.
O tym, że istniejący od 1860 roku dworzec kolejowy w Radymnie wymaga remontu, wie chyba każdy mieszkaniec miasta. Od zeszłego roku wie o tym także PKP. Spółka wprowadziła go na listę obiektów, które zostaną odrestaurowane w najbliższym czasie.[paywall]
2019 czy 2020?
– Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową – informuje Katarzyna Grzduk z Wydziału Prasowego PKP SA. Kolej przewiduje, że wszelkie niezbędne do przeprowadzenia prac formalności załatwione zostaną do IV kwartału bieżącego roku. Na jesieni planowane jest także rozpisanie przetargu mającego wyłonić wykonawcę robót. Te z kolei mają zostać zakończone w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Oznacza to, że pasażerowie odjeżdżający z Radymna będa mogli korzystać z odrestaurowanego dworca końcem roku 2019, najpóźniej w pierwszych miesiącach roku 2020. Pytana o zakres prac nad obiektem Katarzyna Grzduk zapewnia, że będzie to kompleksowa przebudowa. – W związku z zabytkowym charakterem obiektu, cały zakres prac zostanie uzgodniony z konserwatorem zabytków – dodaje.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po remoncie przydałaby się linia dowożąca jak w KM.
Mam nadzieję, że ten projekt zostanie zaktualizowany! [URL=https://fan-fictions.com]fanfiction[/URL]
Mam nadzieję, że ten projekt zostanie zaktualizowany! <a href="https://fan-fictions.com" >fanfiction</a>
Po remoncie przydałaby się linia dowożąca jak w KM.
Mam nadzieję, że ten projekt zostanie zaktualizowany! [URL=https://fan-fictions.com]fanfiction[/URL]
Mam nadzieję, że ten projekt zostanie zaktualizowany! <a href="https://fan-fictions.com" >fanfiction</a>