Reklama

Rentgen na przejściu granicznym. Mysz się nie prześliźnie?

Przejście graniczne Budomierz – Hruszew pod względem rozwiązań organizacyjnych i architektonicznych jest jednym z najnowocześniejszych przejść na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. Ale będzie jeszcze nowocześniejsze. Już niebawem zostanie wyposażone w dodatkową infrastrukturę i urządzenie rentgenowskie do prześwietlania pojazdów.

Polsko-ukraińskie przejście funkcjonuje już od kilku lat. Zlokalizowane i zajmujące około 8 h jest w całości po stronie polskiej. Przeznaczone jest dla całodobowego, międzynarodowego ruchu osobowego i samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, z wyłączeniem ładunków podlegających kontroli weterynaryjnej, fitosanitarnej oraz ładunków niebezpiecznych[paywall]. Na terenie przejścia usytuowanych jest 9 pasów ruchu na kierunku wjazdowym do Polski (5 – ruch osobowy, 2 – ruch ciężarowy do 3,5 t, 2 – ruch autobusowy) i 8 pasów ruchu na kierunku wyjazdowym z Polski (5 – ruch osobowy, 2 – ruch ciężarowy do 3,5 t, 1 – ruch autokarowy). Jednak wciąż nie jest ukończone. W planach inwestycyjnych jest m.in. budowa infrastruktury technicznej wraz z dostawą i montażem stacjonarnego urządzenia rentgenowskiego do prześwietlania pojazdów.

Jedna oferta

Na tę inwestycję Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie zamierza przeznaczyć ok. 13,5 mln zł. Niedawno ogłoszony został przetarg. Wpłynęła tylko jedna oferta, ale jej cena dla IAS w Rzeszowie powinna być zadowalająca. Firma Nuctech Warsaw Company Limited z Warszawy zaproponowała za realizację inwestycji kwotę 13 mln 68 tys. 888 zł. W jej ramach warszawska firma ma wykonać dokumentację projektową, budowę obiektów na terenie przejścia, dostawę i montaż stacjonarnego urządzenia rentgenowskiego wraz z niezbędnym oprogramowaniem i licencjami na zainstalowane programy komputerowe oraz późniejsze przeszkolenie personelu. Inwestycja powinna się zakończyć za rok.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-11-23 10:23:17

    Mysz moze i się nie prześliźnie.Ale cygara bez problemu.W naszym mieście do wyboru i koloru a ruch osobowy minimalny.Z tym ślizganiem różnie bywa.Jak się ma ślizgać to się będzie ślizgało

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama