Na wniosek Antoniego Macierewicza, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła postępowanie w sprawie ukarania telewizji TVN za reportaż "Siła kłamstwa" autorstwa Piotra Świerczka, który dotyczył prac podkomisji smoleńskiej.
"W TVN24 w materiale "Siła kłamstwa" podaliśmy w wątpliwość rzetelność prac tak zwanej podkomisji Macierewicza. Ujawniliśmy przemilczane fakty z amerykańskiego raportu NIAR oraz relacje osób, które uczestniczyły w pracach podkomisji smoleńskiej.
Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to ukarać. Celem takiej kary jest wyłącznie próba ograniczenia krytyki dziennikarskiej związanej z działalnością podkomisji. Jest to niedopuszczalne w świetle konstytucyjnych zadań prasy, która jest zobowiązana do kontroli instytucji publicznych.
W TVN będziemy publikować fakty niezależnie od tego, dla kogo są one niewygodne. Nasi widzowie mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać. Na tym polega wolność słowa.
"Siła kłamstwa" to materiał nagrodzony wieloma nagrodami, jego autor jest zdobywcą m.in. Grand Press. Reportaż ten jest dostępny na portalu tvn24.pl."
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo Redakcja ŻP. Wolne Media to fundament demokracji
Brawo, Redakcja „Życia”! Tylko solidarne wsparcie może uratować wolne media pod tymi rządami.
Szacun, ale rzetelność dziennikarska nakazuje też ujawniać i opisywać niewygodne fakty związane z lokalnymi towarzyszami neokomuny. Tego mi brak, a jest o czym pisać.
Brawo Redakcja ŻP. Wolne Media to fundament demokracji
Brawo, Redakcja „Życia”! Tylko solidarne wsparcie może uratować wolne media pod tymi rządami.
Szacun, ale rzetelność dziennikarska nakazuje też ujawniać i opisywać niewygodne fakty związane z lokalnymi towarzyszami neokomuny. Tego mi brak, a jest o czym pisać.