Po 16 latach panowania Robert Choma przestanie być prezydentem miasta Przemyśla. Odkrył karty, zapowiadając, że nie wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych. Taka deklaracja z całą pewnością zwiększa szanse jego obecnego zastępcy Janusza Hamryszczaka (Prawo i Sprawiedliwość).
Kilkanaście tygodni temu zamieściliśmy materiał o kandydatach na fotel prezydenta miasta, ale wówczas było to wyłącznie wróżenie z fusów. Kart nie odkrył nikt. Obecnie wiadomo już całkiem sporo[paywall].
Mająca większość w Radzie Miejskiej w Przemyślu partia Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie przedstawiła już swojego kandydata na włodarza nadsańskiego grodu. To obecny zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak. Będąca z PiS-em w koalicji Regia Civitas, czyli rodzime ugrupowanie obecnego prezydenta miasta Roberta Chomy, ma poważny zgryz. Obecny włodarz miasta zdecydował powiedzieć „pas”. Nie wystartuje o reelekcję.
Co zrobi Regia Civitas? – Oczywiście będziemy mieć swoje listy. Prawdopodobnie wystawimy swojego kandydata na prezydenta miasta. Niedawno odbyło się walne zebranie członków naszego stowarzyszenia. W lipcu będzie kolejne. Planujemy szeroką dyskusję. Nie będziemy więc w nadchodzących wyborach popierać żadnego kandydata – powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal (Regia Civitas). Nie zdradził oczywiście, kto może być kandydatem na fotel prezydenta miasta. Bo i nie mógł, kiedy wróble ćwierkają, że jednym z nich ma być on sam. Spekuluje się też, że drugim kandydatem może być Daniel Dryniak...
Do tej pory tajemnicą poliszynela było, co zrobi przemyska „frakcja” partii Kukiz’15, która ma przecież swojego przedstawiciela w Sejmie, czyli posła Wojciecha Bakuna. Swoich planów nie zdradzał też Mirosław Majkowski, który przecież cztery lata temu, startując w wyborach na prezydenta Przemyśla, otrzymał tysiące głosów. To mocny kapitał. Jak było do przewidzenia, do jesiennych wyborów Kukiz’15 i Patriotyczny Przemyśl pójdą razem.
– Tak, będziemy mieli swojego kandydata na prezydenta miasta Przemyśla oraz swoje listy do rady miejskiej. Odbyły się już obrady naszej partii związane z przedstawieniem kandydatów na prezydentów poszczególnych miast. Mogę powiedzieć, że akredytację na Przemyśl otrzymały dwie osoby. Która zostanie wybrana, okaże się niebawem – zdradził poseł Wojciech Bakun (Kukiz’15). Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że jedną z nich – ze znacznie silniejszym poparciem – jest właśnie on.
– Nie, nie zamierzam kandydować na prezydenta miasta. Mówię to na 99,9 procent. Znajdę się natomiast na listach do rady miejskiej. Idziemy do wyborów wspólnie z Kukiz’15 – zadeklarował M. Majkowski.
Czy Wojciech Błachowicz stanie ponownie w szranki? Powalczy o fotel prezydenta miasta po raz drugi? Tego nie wiadomo, ale są pewne przesłanki, aby tak stwierdzić. Wciąż najbardziej tajemniczą formacją, jeśli chodzi o jesienne wybory samorządowe, jest Platforma Obywatelska. Plotka głosi, że planuje wielką koalicję, aby nie oddać miasta zupełnie w ręce Prawa i Sprawiedliwości. Kto ją stworzy? Być może Nowoczesna, być może Sojusz Lewicy Demokratycznej, być może kandydaci niezależni. W tym wypadku trzeba mieć na myśli osoby, które mogłyby wystartować w wyborach, ale poprą koalicję. Jak chociażby były radny Rafał Oleszek czy jedna z głównych postaci Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Błażej Wilk. – Musimy stworzyć bardzo szeroką koalicję, bo czeka nas bardzo trudna walka. Nie możemy oddać miasta PiS-owi, bo to byłaby już kompletna degradacja. Chcemy dogadać się z każdym i dobrze się zastanowić, kogo wystawić w wyborach. Owszem, tak szeroka koalicja sprawia, że żądania z różnych stron są spore, ale mam nadzieję, że da się to wszystko pogodzić – usłyszeliśmy od jednego z prominentnych polityków PO.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jest szansa, że jego następca - ktokolwiek nim będzie - wydźwignie Przemyśl z ostatniego na przynajmniej przedostatnie miejsce w rankingu miast (regionów).
Kamień z serca... ponad połowę moje życia. To nie jest normalne ani demokratyczne. Uff dobrze że kończy o własnych siłach bo mogło być różnie.
Niech się już nie pokazuje w Przemyślu. Co miał zepsuć, zniszczył.
Płacze ze szczęscia,ale w TYM mieście już nic nie ma,żaden sie nawet kandydat nie wyrywa do stanowiska,wszystko w ruinie
To teraz zacznie sie ostro chyba wszyscy sie cieszą ! No cóż o kto Prezydentem ? Wojciech Błachowicz -PO Janusz Hamryszczak - PiS Ryszard Kulej - SLD Grzegorz Hayder - Regia To pierwsze nazwiska ktore przewijają sie w mieście.
Wszyscy kolesie poustawiani no to teraz beda mnie utrzymywac.
łoj , ale wydarzenie. Przecież od roku widać było że facet nie będzie startować i brać odpowiedzialności za 16 lat nierządu. Naprawdę kto będzie wybrany a będzie , może prezydent komisaryczny musi brać pod uwagę fakt zadłużenia królewskiej wolnej mieściny coś na około 200 milionów złotych (dobrze że nie euro) a więc może być goło i wesoło. Pytam kto poniesie odpowiedzialność za deficytowy stok narciarski do którego corocznie dopłaca się duże sumy z podatków wszystkich mieszkańców (powinno się na koniec kariery tego jegomościa dokonać bilansu strat i zysków) , kto dokończy tę okropna budę-wiatę na tym stoku już za ok.2,5 miliona zł, (inicjatywa pana prezydenta) , rozliczyć inne obietnice jak budowa zespołu basenów kiedy nie potrafił dać mieszkańcom przynajmniej jednego basenu otwartego , zapytać tego wybitnego gospodarza co z halą sportową , przecież oprócz Birczy , Żurawicy ostatnio oddano halę sportową we wsi Huwniki , a w Przemyślu ?, duża sala na Mickiewicza , zapytać pana o bazary , szczególnie o ten niedokończony niewyobrażalny syf w samym centrum zwanym zielony rynkiem o handel na chodnikach na Sportowej , o obdarte z tynków całe połacie kamienic mieściny , o krzywe i obesrane chodniki , o wyjazd ponad 5 tysięcy głównie młodych ludzi za pracą , o puste nie tylko setki mieszkań ale całych kamienic czy dużych budynków jak np. dawnej Pomony na Czarnieckiego , Synagogi (biblioteki) na Słowackiego , Internatu na Tatarskiej , dawnego Kina Bałtyk ( Szkoły Wyższej), wielu kamienic jak np. Tomaszewskiej na Placu Konstytucji, budynki dawnego Szpitala Wojskowego i jego otocznie , te mury, i wielu wielu innych których nie sposób wymienić. Pytam dalej ,dlaczego niepotrzebnie wycięto dziesiątki drzew, jak zagospodarowano piękny Dworzec PKP , ile sprowadzono do podstrefy zwanej ekonomiczną inwestorów by zatrzymać tysiące ludzi w mieścinie , jak wygląda przemyski sport , kto pozwolił na likwidację zasłużonej sekcji koszykówki w Polonii , jaka jest pozycja piłki nożnej ( 5 i 4 liga) i , jak wygląda stadion Polonii w ruinie , co konkretnie , bez picu robią dla Przemyśla Kuchciński , Matusiewicz , Rząsa , czy ten Bakun , ale konkrety bez picu że "nic nie mogę bo....". Przecież jedna młoda posłanka z Jarosławia Anna Szmidt -Rodziewicz zrobiła więcej i nadal to czyni dla miasta Jarosław niż przemyskich 4 muszkieterów z marszałkiem Portosem na czele dla Przemyśla który w swej łaskawości podarował dla przemyskiego zadupia konika i 2 żołdaków , za to jest wybitnym Marszałkiem Sejmu , Matusiewicz zaś równie" dzielnie walczy" razem z Piotrowiczem o lepsze prawo w Polsce. No cóż można i tak , więcej picu , lania wody pod pomnikami , słynne słówka " więcej dużych inwestycji nie będzie", obiecanki , może kiedyś , jak będą pieniądze z unii i tak 16 letni okres upłynął mile i przyjemnie od czasu do czasu chwaląc się budową dwóch dróg obwodowych zwanych obwodnicami. Ale co od "byka żądać mlika ", w zadupiu gdzie fikcyjnego krasnala szwejka czci się bardziej od Marszałka Piłsudskiego , szwejk z pieskiem w centralnym miejscu na zabytkowym Rynku pod oknami ojca miasta , Marszałek , twórca naszej niepodległości w ślepej i zaniedbanej uliczce Wodna na skwerku obsrywanym nieustannie przez psy , o czymś to świadczy o patriotyzmie o gospodarności o dbałość o dobro wspólne . No cóż drogi przemyski suwerenie , to wasze głosy , wasze wybory , wasi jak również przemyskie kolejne rady-bezrady wybory , bo jacy wyborcy - suweren taka "wadza", jaki pan taki kram. I nie spodziewajcie się po nowych wyborach kokosów , będzie tak samo albo gorzej , bo unijna manna się skończyła , będzie się rozwijać jedynie Rzeszów bo tam znowu wygra 78 letni gospodarz pan Kazimierz Ferenc, bo tak zadecyduje on sam i jego wyborcy. Na koniec słowa wypowiedziane na jednej z ubiegło kadencyjnej sesji rady- bezrady przez dinozaura przemyskiej samorządności wybitnego radnego Eugeniusza Strzałkowskiego cyt. " Rzeszów- metropolia , Przemyśl- wioska. Tylko jedno pytanie co pan Eugeniusz zrobił by to zmienić , za wyjątkiem podnoszenia rączki zawsze za Chomą , za uchwałami swojej partyjki PIS , za dalszą degradacją Przemyśla , za dążeniem do zrównania miasta ze wsią. Tyle i aż tyle w największym skrócie .
Nic dodać , nic ująć .Wszystko zostało powiedziane .
rozwalić wszystko co mozna,zdewastować i niby z honorem odejść?brak słów,za jakiś czas dowiemy sie o "awansie: p CHomy a odpowiedzialność?
very good, thank you the sharing. http://templerun3.co
Zero zmian, kolejna osoba która i tak jest przesiąknięta komuna. Robiąc wszystko by móc krascr a nie robić nic z myślą o rozwoju i nowych miejscach pracy dla naszego miasta
ciekawa jestem jaki awans sobie załatwił? A przed nami nowa rekonstrukcja rządu... szykują się ciepłe posadki i wolne stołeczki....Już tam któryś wypatrzył sobie nasz prezydent. Zadłużył miasto do nieprzytomności i teraz : hop! do góry...
Pierwsza dobra decyzja od 16 lat,a teraz co?tytuł Honorowego Mieszkańca?czy :awans" do województwa? Marszałek raczej nie pozwoli "zginąć"
Niestety, z powodu sytuacji na rynku pracy w Przemyslu bylam zmuszona wraz z mezem wyjechac do Rzeszowa za przyslowiowym chlebem. Jestesmy tu juz 10lat. Tu pracujemy, kupilismy mieszkanie, urodzily sie nasze dzieci. Nie wyobrazam sobie powrotu do Przemysla, jak przyjezdzamy do rodziny jestem przerazona co stalo sie z tym miastem. Wszystko w likwidacji, strasza puste kamienice, wszystko upada, zero perspektyw dla mlodych rodzin. Jak to w ogole mozliwe ze niecale 100km dalej jest praktycznie inny swiat ? Rzeszow ktory byl wieksza dziura niz Przemysl. Az serce boli, bo cala rodzine mamy w Przemyslu, w Rzeszowie jestesmy sami. Chetnie bym wrocila gdyby to miasto jakos rokowalo. Ale juz stracilam nadzieje.
Bardzo skrótowa aczkolwiek całkowicie słuszna ocena sytuacji tego nieszczęsnego - jeszcze miasta.Jednak "ciemny lud przemyski" potrzebuje konkretnych wskazówek, rad i recept jak głosować, co należy zrobić aby zmienić i naprawić miasto. Jak widać na przykładzie "dinozaura przemyskiej samorządności" będą tacy co na Chomę będą głosować choć go na liście nie będzie. Tu jest pole do popisu na wyedukowanie suwerena przemyskiego. Może trzeba odwrócić trend i myśleć o przyszłości:1) zapomnieć o tych wszystkich kandydatach mających za sobą doświadczenie bezradnych2) skupić się na 3-5 konkretnych i najpilniejszych problemach do rozwiązania w Przemyślu3) precyzyjnie je zdefiniować wraz z rzetelną analizą co należy zrobić4) ogłosić plebiscyt, swoisty casting na kandydata - spoza dotychczasowych lokalnych koryciarzy - który się tego podejmie i będzie wiedział jak zrobić w przedstawionej koncepcji5) bezpartyjnego zwycięzcę wypromować, zagłosować na niego i wybrać - niech działa.6) dotychczasowe tałatajstwo pogonić w diabłyRedakcja obejmując patronat nad całą akcją miałaby szansę na nowo uwiarygodnić się w oczach mieszkańców-czytelnikówWarunkiem powodzenia takiej akcji jest to aby żaden - powtarzam żaden z dotychczasowych bezradnych i innych koryciarzy - nie został dopuszczony, za doprowadzenie Przemyśla do ruiny, do tego castingu. Im należy odpowiednio "podziękować" żaden z nich nic już nie zmieni. Pokazali, że nic nie potrafią poza łażeniem do kościoła.
W końcu, jednak jego zastępca to jak z deszczu pod rynnę.
Wreszcie się doczekałem i co ważniejsze dożyłem tego wspaniałego dnia
Szacunek dla Pan a od siebie dodam MZK jak jeżdżące muzeum opłakany stan ulic miasta Przemyśla straszne wręcz kamienice świecace pustakmi w pewien prezes po wyroku, ale przecież nie karany bo sie kara wymazała a to ze Sąd skazał no to co i ten prezes w przemyskiej spółce. Dawna powozownia którą kupił pewnien pan z sasiedztwa wygląda jak relikt wojny ale ma stac bo jest zabytkowa. Na basen jak sie dostanie to na jeden tor o 20 z 30 innymi ludzmi . Dworzec PKS masakra jak komus nie wstyd ze jak pojdzie na PKP gdzie jest ładnie za plecami ma taki widok. Tego można mnożyć setki. Panie odejdz Pan wręscie ja Pana prosze jak Polak Polaka
Choma ,Hamryszczak czy Błachwycz to przecież maja niebieskie podniebienia
Mysla o awasie politycznym ciekawy jestem jak przejdzie przesłuchania o współpracy z SB.Przecież to juz jwny kapus sluzby bezpieczenstwa który sprzedawał kolegów ze studiów.Potem załatwiał robote dzieciom ubeków w Um i spółkach no i cicha współpraca z nacjonalistami ukraińskimi.Pl.Kocyłowskiego no i pijackie odwiedziny w Mościskach.A jkie szemrane interesy jeszcze prowadzi to sie dowiemy jak zostanie opublikowany bilan otwarcia.Asterix na prezydenta
No i Asterix ze swoim resetem systemu. Będzie ufo, marycha na klombach, chemistale, słowem fajnie
Zapomniałem dodać idz Pan i nie zapomnij zabrać ze soba "słynnego bunkra obok STOKU"
Może ktoś ze studentów napisze pracę dyplomową pt. ,, Nieudolny prezydent Przemyśla - 16 lat degradacji miasta. Stracona szansa rozwoju".
Dożyłem pięknego dnia...mam nadzieję że już nikogo ta menda nie skrzywdzi!!! Ale co dalej z naszym pięknym miastem? W czyje ręce? Nie dajmy się zmanipulować...sprawdzajmy życiorysy i powiązania, niech nas nie zwiedzie pusta obietnica...Tylko Kto? Hamryszczak? - stryjek na kijek, Błachowicz? - o rany...Majkowski - litości, Bal? - bez komentarza...Tragedia!!
Tylko Asterix !!! Nie ma innej opcji !!!
Dostawic ławeczke obok szwejka bo ten sam poziom.
Apeluje do wszystkich rozsądnych mieszkańców naszego miasta. Nie głosujmy na Hamryszczak, ponieważ będzie to kontynuacja rządów p. Chomy. Przecież od 56 sekundy nagrania słychać jak Choma już agituje Hamryszczaka. Nie bądźmy głupi. Akcja przemyskich strategow pt.,, Gramy dla Hamryszczaka''. Przecież wiadomo, że jak Bakun wystartuje to Regia wystawi Bala aby zabrać głosy młodych, a wiadomo czyja marionetka jest Regia.
Zostawmy tych wszystkich panow -----mowimy im DO- WI--DZE--NIA,,,,a moze jest w Przemyslu KOBIETA NA PREZYDENTA
wypierdalaj ukraincu z naszego miasta mendo
This is really a great stuff for sharing. Keep it up .Thanks for sharing http://zombs-royale.co
<a href="https://filmoracrack.com/"> Free Download </a> for pc and android versions
This is a great stuff. very well blog article. https://www.webhostingonedollar.com/
This is an informative post review. I am so pleased to get this post article and nice information.Thanks for sharing with us.https://www.ishagarg.in/call-girls-Delhi.html
It’s difficult to get knowledgeable folks on this topic, but the truth is be understood as what happens you’re preaching about! Thankshttp://www.gammatech.org/
Usually, I don't read article on blogs, however, I wish to say that this write-up very forced me to take a look at and do it! Feel happy to share our blog<a href="https://www.openlearning.com/u/carasmith-qmeqft/blog/easywaytoformatcorruptedsdcard/"> Format Corrupted SD Card in Windows 10/8/7</a> which is beneficial for the reader and helps it sure to make enough space on your device.
Usually, I don't read article on blogs, however, I wish to say that this write-up very forced me to take a look at and do it! Feel happy to share our blog Format Corrupted SD Card in Windows 10/8/7 which is beneficial for the reader and surely it helps to make enough space on your device. You can download FormtterTool from the below linkEasy Way to Format Corrupted SD Card - OpenLearning
Usually, I don't read article on blogs, however, I wish to say that this write-up very forced me to take a look at and do it! Feel happy to share our blog Easy Way to Format Corrupted SD Card - OpenLearning which is beneficial for the reader and surely it helps to make enough space on your device.
Hi, I am Kevin Booth, currently working at blockchain support. We are an independent third-party blockchain support provider. If you facing any issues while creating your new Blockchain account or while managing an old blockchain account, simply contact us at the Blockchain customer support phone number and experts will resolve your issue.
Phong cách hoàn toàn tuyệt vời. Những loại sự kiện nhỏ này thường được tạo kiểu bằng cách sử dụng rất nhiều kiến thức thực tế của câu chuyện. Tôi muốn mọi thứ hơn bao giờ hết <a href="https://minecraft-classic.com/"> Minecraft Classic </a>
Będzie zastępcą prezydenta
I bardzo dobrze,!!!
Z deszczu pod rynnę