Reklama

Robert Choma nie będzie już prezydentem

Po 16 latach panowania Robert Choma przestanie być prezydentem miasta Przemyśla. Odkrył karty, zapowiadając, że nie wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych. Taka deklaracja z całą pewnością zwiększa szanse jego obecnego zastępcy Janusza Hamryszczaka (Prawo i Sprawiedliwość).

Kilkanaście tygodni temu zamieściliśmy materiał o kandydatach na fotel prezydenta miasta, ale wówczas było to wyłącznie wróżenie z fusów. Kart nie odkrył nikt. Obecnie wiadomo już całkiem sporo[paywall].

Mająca większość w Radzie Miejskiej w Przemyślu partia Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie przedstawiła już swojego kandydata na włodarza nadsańskiego grodu. To obecny zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak. Będąca z PiS-em w koalicji Regia Civitas, czyli rodzime ugrupowanie obecnego prezydenta miasta Roberta Chomy, ma poważny zgryz. Obecny włodarz miasta zdecydował powiedzieć „pas”. Nie wystartuje o reelekcję.

Reklama

Regia Civitas w kropce?

Co zrobi Regia Civitas? – Oczywiście będziemy mieć swoje listy. Prawdopodobnie wystawimy swojego kandydata na prezydenta miasta. Niedawno odbyło się walne zebranie członków naszego stowarzyszenia. W lipcu będzie kolejne. Planujemy szeroką dyskusję. Nie będziemy więc w nadchodzących wyborach popierać żadnego kandydata – powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal (Regia Civitas). Nie zdradził oczywiście, kto może być kandydatem na fotel prezydenta miasta. Bo i nie mógł, kiedy wróble ćwierkają, że jednym z nich ma być on sam. Spekuluje się też, że drugim  kandydatem może być Daniel Dryniak...

Kukiz’15 z Patriotycznym Przemyślem

Do tej pory tajemnicą poliszynela było, co zrobi przemyska „frakcja” partii Kukiz’15, która ma przecież swojego przedstawiciela w Sejmie, czyli posła Wojciecha Bakuna. Swoich planów nie zdradzał też Mirosław Majkowski, który przecież cztery lata temu, startując w wyborach na prezydenta Przemyśla, otrzymał tysiące głosów. To mocny kapitał. Jak było do przewidzenia, do jesiennych wyborów Kukiz’15 i Patriotyczny Przemyśl pójdą razem.

Reklama

– Tak, będziemy mieli swojego kandydata na prezydenta miasta Przemyśla oraz swoje listy do rady miejskiej. Odbyły się już obrady naszej partii związane z przedstawieniem kandydatów na prezydentów poszczególnych miast. Mogę powiedzieć, że akredytację na Przemyśl otrzymały dwie osoby. Która zostanie wybrana, okaże się niebawem – zdradził poseł Wojciech Bakun (Kukiz’15). Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że jedną z nich – ze znacznie silniejszym poparciem – jest właśnie on.

– Nie, nie zamierzam kandydować na prezydenta miasta. Mówię to na 99,9 procent. Znajdę się natomiast na listach do rady miejskiej. Idziemy do wyborów wspólnie z Kukiz’15 – zadeklarował M. Majkowski.

Reklama

Wielka koalicja

Czy Wojciech Błachowicz stanie ponownie w szranki? Powalczy o fotel prezydenta miasta po raz drugi? Tego nie wiadomo, ale są pewne przesłanki, aby tak stwierdzić. Wciąż najbardziej tajemniczą formacją, jeśli chodzi o jesienne wybory samorządowe, jest Platforma Obywatelska. Plotka głosi, że planuje wielką koalicję, aby nie oddać miasta zupełnie w ręce Prawa i Sprawiedliwości. Kto ją stworzy? Być może Nowoczesna, być może Sojusz Lewicy Demokratycznej, być może kandydaci niezależni. W tym wypadku trzeba mieć na myśli osoby, które mogłyby wystartować w wyborach, ale poprą koalicję. Jak chociażby były radny Rafał Oleszek czy jedna z głównych postaci Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Błażej Wilk. – Musimy stworzyć bardzo szeroką koalicję, bo czeka nas bardzo trudna walka. Nie możemy oddać miasta PiS-owi, bo to byłaby już kompletna degradacja. Chcemy dogadać się z każdym i dobrze się zastanowić, kogo wystawić w wyborach. Owszem, tak szeroka koalicja sprawia, że żądania z różnych stron są spore, ale mam nadzieję, że da się to wszystko pogodzić – usłyszeliśmy od jednego z prominentnych polityków PO.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Owen - niezalogowany 2018-06-12 18:13:22

    Będzie zastępcą prezydenta 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Leydy - niezalogowany 2018-06-12 18:42:17

    I bardzo dobrze,!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ghghgh - niezalogowany 2018-06-12 19:05:27

    Z deszczu pod rynnę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama