Reklama

Robot pirotechniczny dla lotniczego przejścia granicznego w Rzeszowie-Jasionce

04/01/2018 12:09

3 stycznia br. straż graniczna z lotniczego przejścia granicznego wzbogaciła się o robota pirotechnicznego nowej generacji.

W terminalu odpraw lotniczego przejścia granicznego Rzeszów-Jasionka miało miejsce przekazanie robota pirotechnicznego IBIS zakupionego przez wojewodę podkarpackiego na rzecz straży granicznej.

Robot IBIS jest przeznaczony do prowadzenia działań pirotechnicznych i rozpoznania, a w  lotniczych przejściach granicznych wykorzystywany przede wszystkim w przypadku ujawnienia pozostawionego na lotnisku bagażu lub innego podejrzanego przedmiotu. W takim przypadku za pomocą robota można rozpoznać niebezpieczny przedmiot, wywieźć go w wyznaczone miejsce,  a następnie dokonać neutralizacji zagrożenia. Po zamontowaniu dodatkowych urządzeń robot może być również wykorzystywany do prowadzenia rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych.

Reklama

Obecnie, tego typu duże roboty pirotechniczne wykorzystywane są już na lotniskach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Modlinie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi i Lublinie.


fot.serwis BiOSG
ahn
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości