3 stycznia br. straż graniczna z lotniczego przejścia granicznego wzbogaciła się o robota pirotechnicznego nowej generacji.
W terminalu odpraw lotniczego przejścia granicznego Rzeszów-Jasionka miało miejsce przekazanie robota pirotechnicznego IBIS zakupionego przez wojewodę podkarpackiego na rzecz straży granicznej.
Robot IBIS jest przeznaczony do prowadzenia działań pirotechnicznych i rozpoznania, a w lotniczych przejściach granicznych wykorzystywany przede wszystkim w przypadku ujawnienia pozostawionego na lotnisku bagażu lub innego podejrzanego przedmiotu. W takim przypadku za pomocą robota można rozpoznać niebezpieczny przedmiot, wywieźć go w wyznaczone miejsce, a następnie dokonać neutralizacji zagrożenia. Po zamontowaniu dodatkowych urządzeń robot może być również wykorzystywany do prowadzenia rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych.
Obecnie, tego typu duże roboty pirotechniczne wykorzystywane są już na lotniskach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Modlinie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi i Lublinie.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze