Reklama

Rodzicu, sprawdź za co od 1 września nie musisz płacić!

21/08/2015 09:27

W nadchodzącym roku szkolnym dla uczniów klasy pierwszej, drugiej, czwartej szkoły podstawowej, a także klasy pierwszej gimnazjum przewidziane są darmowe podręczniki. Reakcje rodziców są różne. – To bardzo dobre rozwiązanie – mówią jedni. – To niesprawiedliwe – oburzają się drudzy.

– W tym roku podręczniki dla uczniów  klasy I, II i IV szkoły podstawowej oraz I gimnazjum są darmowe, więc nie mamy takich książek w sprzedaży. Są one dostarczane do szkół i tam rozdawane dzieciom. Jeśli chodzi o wyprawkę szkolną, mamy już spory ruch przed zbliżającym się wrześniem, chociaż zauważyliśmy, że rodzice już od początku wakacji kompletują książki i zeszyty. Trudno się dziwić, bo nie każdego stać,żeby w jednym miesiącu kupić wszystkie niezbędne przybory do szkoły. Koszt podstawowej wyprawki dla jednego ucznia to około 400 złotych[paywall]. Chociaż to też zależy od tego, co kto kupuje, bo wiadomo, że jeżeli z poprzedniego roku zostanie plecak czy piórnik, to można go wykorzystać w kolejnym roku szkolnym – tłumaczy pracownica księgarni „Epos” w Jarosławiu.

Zdecydowanie dobre rozwiązanie


– Na szczęście w tym roku otrzymaliśmy darmowe podręczniki. To bardzo dobre rozwiązanie, bo nie ukrywam, że koszt takich książek jest ogromny i nie każdego stać, żeby je  skompletować. Książki można odebrać w szkole, ale nie dostajemy ich, tylko wypożyczamy dla naszych dzieci, tak by w następnym roku inni mogli z nich korzystać – mówi mama Weroniki, Jakuba i Kacpra Kroczków.

Reklama

– To  niesprawiedliwe, że jedni uczniowie otrzymują darmowe książki, a drudzy nie. Wszystkie dzieci powinny być traktowane tak samo. Jeżeli kupowane są podręczniki, to powinni otrzymywać je wszyscy uczniowie. Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie wybierane były klasy, które będą mieć refundowane książki. Wyprawka szkolna to naprawdę ogromny koszt dla rodzica, zwłaszcza gdy ma się więcej niż jedno dziecko – oburza się mama piątoklasisty.


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-08-21 10:28:58

    brawo Donald tak trzymać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości