Piknik Rodzinny „Wygraj zdrowie”, zorganizowany w niedzielę, 7 września, na terenie ogrodu na dziedzińcu Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu to jedno z wydarzeń wpisujących się w tegoroczne jubileuszowe obchody, związane z: 600-leciem szpitalnictwa w Przemyślu, 230-leciem istnienia szpitala powszechnego i 25-leciem funkcjonowania Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Atrakcji dla dzieci i dorosłych nie brakowało. Wśród nich były m.in. występy artystyczne, bogata oferta porad specjalistów i bezpłatnych badań, a także pyszności dla łasuchów.
Piknik Rodzinny „Wygraj zdrowie” ściągnął wielu mieszkańców – licznie przybyłe rodziny z dziećmi, pracowników służby zdrowia, a także tych, którzy chcieli spędzić czas w miłej, piknikowej atmosferze.
Wydarzenie zainaugurowała msza św. odprawiona w samo południe przez abpa Adama Szala. Po niej zebranie zaproszeni zostali do uczestnictwa w pełnym atrakcji programie plenerowej imprezy. Organizatorom zależało przede wszystkim, by szpital postrzegany był jako miejsce otwarte i przyjazne, nie tylko kojarzące się z leczeniem i procedurami. Ci, którzy szukali rozrywki, mieli sposobność wysłuchać bloku koncertów i obejrzeć widowiskowe występy. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: tancerze ze Szkoły Tańca Caliente, zespół „Na Gapę”, Zespół Pieśni i Tańca „Ostrowiacy” i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Przemyślu, którzy wystąpili z pokazem akrobatyki. Dodatkowe atrakcje stanowiły samochody służb mundurowych i udział w imprezie ekipy motocyklistów skupionych w grupie „Mototrasa Jarosław i Przyjaciele”. Program pikniku uzupełniła też oferta dla najmłodszych w postaci: dmuchańców, zabaw z animatorem i malowania twarzy.
Zaniepokojeni stanem swojego zdrowia bądź zdrowia najbliższych, a także ci, którzy chcieli zwyczajnie skorzystać z możliwości rozmowy z lekarzem, mogli w ramach wydarzenia uzyskać fachowe porady. Pomocą służyli specjaliści z zakresu: chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgii naczyniowej, ginekologii onkologicznej, pulmonologii, kardiologii, neurologii i pediatrii. Była też okazja do poddania się badaniu ekg, słuchu, zmierzenia ciśnienia, poziomu cukru, cholesterolu czy kwasu moczowego. Działania edukacyjne prowadzono również w zakresie przygotowania do porodu czy opieki nad noworodkiem – ta propozycja skierowana była do wyczekujących malucha rodziców. W ofercie znalazły się ponadto warsztaty samobadania piersi przy użyciu fantomów, masaże i smaczny poczęstunek.
Szerzej o wydarzeniu w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze