Reklama

Rodzinna zabawa w piknikowej atmosferze. Szpital zaprosił na plenerowe wydarzenie pełne atrakcji [GALERIA]

Piknik Rodzinny „Wygraj zdrowie”, zorganizowany w niedzielę, 7 września, na terenie ogrodu na dziedzińcu Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu to jedno z wydarzeń wpisujących się w tegoroczne jubileuszowe obchody, związane z: 600-leciem szpitalnictwa w Przemyślu, 230-leciem istnienia szpitala powszechnego i 25-leciem funkcjonowania Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Atrakcji dla dzieci i dorosłych nie brakowało. Wśród nich były m.in. występy artystyczne, bogata oferta porad specjalistów i bezpłatnych badań, a także pyszności dla łasuchów.

Piknik Rodzinny „Wygraj zdrowie” ściągnął wielu mieszkańców – licznie przybyłe rodziny z dziećmi, pracowników służby zdrowia, a także tych, którzy chcieli spędzić czas w miłej, piknikowej atmosferze.

Wydarzenie zainaugurowała msza św. odprawiona w samo południe przez abpa Adama Szala. Po niej zebranie zaproszeni zostali do uczestnictwa w pełnym atrakcji programie plenerowej imprezy. Organizatorom zależało przede wszystkim, by szpital postrzegany był jako miejsce otwarte i przyjazne, nie tylko kojarzące się z leczeniem i procedurami. Ci, którzy szukali rozrywki, mieli sposobność wysłuchać bloku koncertów i obejrzeć widowiskowe występy. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: tancerze ze Szkoły Tańca Caliente, zespół „Na Gapę”, Zespół Pieśni i Tańca „Ostrowiacy” i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Przemyślu, którzy wystąpili z pokazem akrobatyki. Dodatkowe atrakcje stanowiły samochody służb mundurowych i udział w imprezie ekipy motocyklistów skupionych w grupie „Mototrasa Jarosław i Przyjaciele”. Program pikniku uzupełniła też oferta dla najmłodszych w postaci: dmuchańców, zabaw z animatorem i malowania twarzy.

Reklama

Zaniepokojeni stanem swojego zdrowia bądź zdrowia najbliższych, a także ci, którzy chcieli zwyczajnie skorzystać z możliwości rozmowy z lekarzem, mogli w ramach wydarzenia uzyskać fachowe porady. Pomocą służyli specjaliści z zakresu: chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgii naczyniowej, ginekologii onkologicznej, pulmonologii, kardiologii, neurologii i pediatrii. Była też okazja do poddania się badaniu ekg, słuchu, zmierzenia ciśnienia, poziomu cukru, cholesterolu czy kwasu moczowego. Działania edukacyjne prowadzono również w zakresie przygotowania do porodu czy opieki nad noworodkiem – ta propozycja skierowana była do wyczekujących malucha rodziców. W ofercie znalazły się ponadto warsztaty samobadania piersi przy użyciu fantomów, masaże i smaczny poczęstunek.

Szerzej o wydarzeniu w papierowym wydaniu ŻP.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/09/2025 20:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama