Wielodzietność to skarb, wspaniały dar i powód do dumy – takie przesłanie wybrzmiało podczas 8. już spotkania rodzin wielodzietnych zorganizowanego 16 czerwca przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. W wydarzeniu uczestniczył biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej Stanisław Jamrozek. Zgromadziło ono rodziny z różnych zakątków regionu.
Wydarzenie było okazją do modlitwy w intencji rodzin, szczególnie tych z terenu archidiecezji przemyskiej. Wspólnej eucharystii przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, który sam również pochodzi z rodziny wielodzietnej. Zachęcał on by na życie ludzkie patrzeć jako na wielką wartość, dar dany drugiemu człowiekowi po to, aby iść wspólnie drogą prowadzącą do zbawienia.
– Rodziny, które się tutaj się zgromadziły, są pięknym przykładem zaufania Panu Bogu. Pokazujecie w ten sposób, że macie zaufanie do Pana, że On nie zostawi was bez pomocy i że będzie chronił w cieniu swoich skrzydeł. Dla innych mamy się wszyscy jawić jako źródła światła w świecie, jako ci, którzy niosą przesłanie miłości i rozpoznają, że życie jest darem Boga, który nas powołał do istnienia. Pokazujmy światu, że potrafimy właściwie odczytywać nasze powołanie życiowe, to wszystko, do czego...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 56% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze