- Jeżdżę po całej Polsce od wielu lat i są miasta, do których wracam nawet po długiej przerwie z wielką przyjemnością. I Przemyśl jest w takim wyjątkowym gronie – powiedział Roman Czejarek, prowadzący na antenie Programu 1 Polskiego Radia audycję „Jedyne Takie Miejsce”. W sobotę program był nadawany na żywo z Przemyśla, a R. Czejarek chwalił nie tylko walory miasta, ale i bardzo ciepłe przyjęcie oraz organizację w przygotowaniu nagrań.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ludzie TU jest SUPER,czego chcemy?wszystko jest OK,
Tylko szkoda, że zrujnowanym, zdewastowanym i sprofanowanym przez lokalnych kacyków !!!
Panie Czejarek skoro to takie genialne miejsce czemu nie zamieszka pan tu na stałe?
A tak , tak przyznaję rację. Przyjechać na kilka godzin i : dzielny Szwejk z pieskiem , rynek , twierdza , katedra , bociany , restauracja "cuda wianki", fajki , dzwony , rozmowa z Panem Prezydentem itp. atrakcje , tutaj się zgodzę w pełni z Czajarkiem. A tak naprawdę mieścina ta jest totalnie zdegradowana , brud poza ścisłym centrum , krzywe i obesrane chodniczki , bazary - skanseny jak cygańsko arabskie chutory , siedlisko brudu i syfu na tzw. zielonym rynku . kamienice obdarte totalnie z tynków , brak jakiejkolwiek nawet malutkiej inwestycji , znalezienie pracy graniczy z cudem , co trzecia dawna placówka handlowo-usługowa nieczynna , puste nie tylko setki mieszkań ale cale kamienice , pustki na ulicach dawniej zatłoczonych , po 20.00 Przemyśl zupełnie wyludniony , brak basenu otwartego , hali sportowej , lodowiska całosezonowego , sport przemyski totalna ruina , nawet nie potrafią poprawić straszliwego stanu nawierzchni tego marnego parkingu na żydowskim starym mieście czy wyremontować przejście podziemne na Borelowskiego. Tyle w największym skrócie bo można pisać dużo więcej prawdy o naszej mieścinie , niestety przez ostatnie 16 lat totalnie i systemowo zdegradowanej do poziomu Przeworska czy Lubaczowa , choć te miasteczka są o wiele czystsze , lepiej zarządzane. Wszystko co napisałem powtarzam w skrócie mogę udowodnić i być przewodnikiem pana redaktora po tym Przemyślu prawdziwym a nie ty zaczarowanym , z krainy mlekiem i miodem. Pytam dlaczego więc wyjechało ok 5 tysięcy głównie ludzi młodych , czy mieli zostać i żyć z pięknego położenia mieściny , z kilku zabytkowych świątyń , z zamku kazimierzowskiego , z muzeum dzwonów czy fajek? . Pozdrawiam jeszcze nie przekonanych bo pan prezydent , a słuchałem wywiadu w radiu jest jak zwykle optymistą , ba obiecał restaurację na pustym od lat Dworcu PKP. No, no zobaczymy , oby nie było podobnie jak tą restauracją czy kawiarnią w Domku Ogrodnika w parku . Ale jaki pan taki kram , jacy wyborcy-suweren taka "wadza" , jak pan taki kram , to moja dewiza życiowa.
Czejarek, wyślę ci link z sytuacją Przemyśla boś taki sam ja ta ekipa fajna. CBOS Czejarek 110% Choma 90%. Opozycja nie istnieje.
Nie wiem czy stan Przemyśla nie jest jeszcze gorszy niż opisał /prawdziwy obserwator/. Po prostu zaniedbany skansen.
Poza brakiem możliwości rozwoju, edukacji, dobrze płatnej pracy, solidną służbą zdrowia i innymi takimi...
Drogi kolego " mieszkam tu" , ja mieszkam w Przemyślu od 60 więc lat na prawdę mam wiele obserwacji , przemyśleń i porównań. Wyraźnie napisałem zdanie "tyle w największym skrócie bo można pisać dużo więcej prawdy o naszej mieścinie". Czytaj więc dokładnie, a prawdą jest że Przemyśl niestety co piszę z przykrością i zatroskaniem jest dawnym miastem obecnie w prawdziwej ruinie , upadłym. Tyle wyjaśnienia. Co do skansenu masz zupełna rację choć czasem skanseny są ciekawe.
Ble ,ble ble narzekania i utyskiwanie codzienność w tym mieście gdzie się człowiek nie ruszy tam skowyt i wycie !Nie podoba się sytuacja w mieście to zmieńcie ją na lepszą ,podkasać rękawy i do roboty !Liczą się czyny a nie punktowanie co należy albo gdzie należy coś zrobić.Problem jest tylko jeden !? Komu by się chciało oraz kto to miał by być ? Nie Ja , nie Ty , nie Oni - wiec kto - pytam się kto dźwignie to miasto z kolan ?!Mieszkańcy Przemyśla obudźcie się i ratujcie swoją Małą Ojczyznę już dziś bo jutro nie będzie czego !!1
Rusz się Zenek śnieg na dworze , mówię wstań bo będzie gorzej Zenek wstań bo ci przyłożę , wstań Zenek wstań. No cóż jak ulał do ciebie. Właściwie nie pisze nic , propozycji -0 , fantazji wiele. Może chłopie podobnie jak ja pamiętasz czyny społeczne w latach 70-80 tych ub. wieku , czyli za tzw. komuny , ale to już minęło i "se ne wrati. "Teraz zakasywaniem rękawów można podetrzeć sobie dupę , więc zamiast pisać brednie , daj przykłady jak i co robisz w tym zakresie . Nie wiem czy pisząc te głupstwa byłeś trzeźwy ale tak naprawdę sprawiasz wrażenie dawnego naganiacza kołchozowego lub sekretarza partii który nie robiąc nic wzywał innych do czynu do bezpłatnego heroizmu . A tak na koniec , Choma i spółka biorą co miesiac ponad 10 tys. na łapę od niemal 16 lat a my , czyli kto? mamy naprawiać upadłą już mieścinę dawne miasteczko Przemyśl. Fajne , nie , co na to inni , ciekawe.
Do "prxemyski ciekawy obserwator" No to weź i zmuś ich do tego do czego zostali wybrani i nie jęcz już bo uszy bolą naprawdę ogarnij się chłopie bo jojczysz tylko i dobrze ci z tym - prawda ?Masz inny pomysł ? Miasto to ludzie którzy w nim mieszkają bez nich nic nie zmienisz .A tak na koniec chyba orientujesz się co to inicjatywa oddolna czy ruch obywatelski ?! Nie ? No to pluj dalej na monitor lub zacznij działać ,wybór należy do ciebie .Zuch chłop nie ma bata we wsi !
Ludzie TU jest SUPER,czego chcemy?wszystko jest OK,
Tylko szkoda, że zrujnowanym, zdewastowanym i sprofanowanym przez lokalnych kacyków !!!
Panie Czejarek skoro to takie genialne miejsce czemu nie zamieszka pan tu na stałe?