6 marca, w centrum Rzeszowa, niedaleko targowiska, funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa - Jasionki skontrolowali jadącego poboczem rowerzystę. W czasie kontroli ustalono, że przewoził pochodzące z przemytu papierosy.
Kontrola wynikała z podejrzenia, iż może on przewozić nielegalne wyroby akcyzowe, na co wskazywały m.in. duży plecak i przymocowana do roweru torba wypełniona kartonowymi opakowaniami. Jak się później okazało, podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne. Na wezwanie kontrolujących mężczyna dobrowolnie wydał 194 paczki papierosów pochodzących z przemytu.
W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że osoba może przechowywać kontrabandę również w miejscu zamieszkania, funkcjonariusze dokonali jego przeszukania. W mieszkaniu ujawniono kolejne papierosy - 220 paczek.
Łącznie, szacunkowa wartość posiadanych przez rowerzystę wyrobów akcyzowych wyniosła 5,5 tys. zł. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie karno-skarbowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Łapią pineczka,zapewne z domosu,a tiry jadą dalej.
Same niedobre szlugi
Ale sukces ..... no szacun...
Łapią pineczka,zapewne z domosu,a tiry jadą dalej.