Od 21 do 23 maja br. na jeziorze Solińskim odbyło się szkoleniowe zgrupowanie dzieci z Sekcji Żeglarskiej Optimist Stowarzyszenia „Róża Wiatrów”, w ramach projektu „Popłyńmy Razem 2021”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawują: prezydenta Przemyśla, starosta przemyski i Polski Związek Żeglarski.
Szkolenie nad Soliną oznacza, że „Róża Wiatrów” ruszyła pełną parą ze swoimi nowymi inicjatywami, pomysłami i przedsięwzięciami w 2021 r.
– Podczas weekendu najmłodsi żeglarze pod czujnym okiem instruktorów naszego stowarzyszenia doskonalili umiejętności pływania łódkami Optimist. Warunki były wymagające, bo[paywall] silne podmuchy wiatrów bardzo je przechylały. Nie obyło się bez wywrotki, ale dzieci znakomicie sobie radziły i bez strachu żeglowały po niełatwym akwenie, jakim jest Jezioro Solińskie – z uśmiechem stwierdził wiceprezes stowarzyszenia kpt. Jacek Podwyszyński.
Podczas zgrupowania odbył się także integracyjny rejs jachtami kabinowymi, w którym wzięli udział podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Domy dla Dzieci” z Przemyśla. Weekendowe żeglowanie odbyło się dzięki wsparciu władz miasta Przemyśla, Fundacji PZU oraz wolontariuszom „Róży Wiatrów”.
– Cały czas trwa nabór dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat do naszej sekcji żeglarskiej. Zajęcia są bezpłatne, jedyne, co jest wymagane, to systematyczność uczestnictwa na zajęciach i zaangażowanie w prowadzone szkolenie. Zajęcia odbywają się na basenie POSiR w Przemyślu i pobliskich akwenach wodnych – podsumował kpt. J. Podwyszyński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gdzie dystans społeczny , jest pandemia .
Bo nie wszyscy tylko siedzą przed komputerem i narzekają nic nie robiąc bez pomysłu na własne życie. Żeglarstwo to sport tak jak koszykówka, piłka nożna, boks ...
Gdzie dystans społeczny , jest pandemia .
Dla kilku fanatyków i poco ?
W głowie masz pandemie