Reklama

Rozmawiali o zdrowiu dzieci i młodzieży

W hotelu „Accademia” w Przemyślu odbyła się 14. edycja Międzynarodowej Konferencji Medycznej Fundacji „jerzyk”. W tym roku pod hasłem „Zdrowie dzieci i młodzież – wyzwania i perspektywy”.

Wśród zaproszonych gości można było dostrzec m.in.: przewodniczącego Rady Miasta w Przemyślu Marcina Kowalskiego, dyrektora Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, przemyskiego radnego Macieja Kamińskiego czy naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu Martę Maj-Urban.

– Liczba uczestników konferencji po raz kolejny przerosła nasze oczekiwania. Przygotowanych dla uczestników 120 certyfikatów to było za mało. Musieliśmy dodrukować kolejnych 20

– powiedział szef Fundacji „jerzyk” Artur Cieliński[paywall].

Reklama

Uczestnicy konferencji mogli się zapoznać z kilkoma bardzo ciekawymi wykładami, by wspomnieć o prelekcjach: „Dlaczego ważne są badania kliniczne w onkologii dziecięcej?” kierownik Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, dr hab. n. med. Anny Raciborskiej, „System intensywnej neurofizjologicznej rehabilitacji dla dzieci z porażeniem mózgowym: badanie kontrolowane quasi-randomizowane” dyrektor Medycznego Centrum Rehabilitacji „Elita” we Lwowie (Ukraina), asystentki Katedry Rehabilitacji Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego dr n. med. Hałyny Luń, „Najnowsze tendencje na rynku substancji psychoaktywnych” Jacka Wrony, byłego komisarza policji z 15-letnim stażem pracy w pionie związanym z przestępczością narkotykową, „Autoagresja – objaw czy zachowanie” specjalistki psychiatrii dzieci i młodzieży, ordynator Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Pediatrycznego w Bielsku Białej dr Sabiny Micorek czy „Spektrum autyzmu – zaburzenie czy uroda” specjalisty psychiatrii dzieci i młodzieży, zastępcy ordynatora Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dra n. med. Ireneusza Jelonka.

Najlepsza i najciekawsza

W rozmowach kuluarowych, jak i pokonferencyjnych, zarówno w ocenie wykładowców, jak
i uczestników pojawiły się opinie, że była to najlepsza i najciekawsza konferencja, jaką do tej pory zorganizowała fundacja.

Reklama

– Bardzo nas to cieszy jako organizatorów, gdyż co roku staramy się sprostać kolejnym wyzwaniom i oczekiwaniom naszych gości oraz podnosić poziom spotkania. Dziękujemy zarówno wykładowcom, jak i uczestnikom konferencji i zapraszamy ponownie za rok. Jesteśmy otwarci na propozycje nowych tematów wykładów

– podsumował A. Cieliński.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/12/2024 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama