Reklama

Ruch Hołowni sygnalizuje swoją obecność

13/05/2021 11:36

W ubiegły czwartek Polska 2050, a więc ruch polityczny Szymona Hołowni, zaprezentowała ludzi, którzy będą reprezentować ugrupowanie w naszym regionie. To samorządowcy z powiatu jarosławskiego i przeworskiego: Marcin Nazarewicz, Łukasz Skóra, Krzysztof Strent, Wiesław Strzępek, a także posiadający parlamentarną przeszłość Tomasz Kulesza.

Ruch Polska 2050 wyrósł na sukcesie sztabu Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Podobnie jak wcześnie Paweł Kukiz czy Janusz Palikot zdobyty przy tej okazji kapitał Hołownia pragnie przekuć na realny wpływ na kształt polityki kraju.

Zanim jednak do tego dojdzie, ugrupowanie rozpoczęło tworzenie lokalnych struktur. W ubiegły czwartek ruch Polska 2050 dał wyraźny sygnał, że do sprawy podchodzi poważnie i z głową.

Jeden z liderów ugrupowania[paywall] Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych wraz z senatorem Jackiem Burym i posłem Tomasze Zimochem 6 maja w Jarosławiu przedstawili nowe twarze Polska 2050.

To pięciu samorządowców bezpartyjnych albo związanych do niedawna z PSL lub PO. Najbardziej rozpoznawalną postacią w tej grupie jest Tomasz Kulesza – w przeszłości trzykrotnie sprawujący mandat posła, a obecnie radny powiatowy.

– 6 lat temu pożegnałem się z polityką na własne życzenie, ale to, co w różnych obszarach przedstawia Szymon Hołownia, w jakiś sposób mnie skusiło – o powodach swojego zaangażowania mówił T. Kulesza .

– Z jednej strony jest troska o małą ojczyznę. Możemy tu znaleźć mocne akcenty dotyczące obszarów wiejskich i małych miasteczek, co jest ważne dla Podkarpacia. Druga sprawa, ważna dla starego belfra, to system edukacyjny od żłobka po uczelnie wyższe – uzasadniał. Doświadczonym samorządowcem jest też Wiesław Strzępek – przez szereg lat zasiadał w radzie powiatu, w tej kadencji jest wiceprzewodniczącym rady miasta Jarosławia.

– Dlaczego Szymon Hołownia? Dla moich wnuków, dla przyszłych pokoleń. Bo on widzi przyszłość Polski nie zaściankowej, skonfrontowanej i skłóconej, lecz w formie dyskusji i polemiki, rzeczowej i konstruktywnej pracy – komentował w czwartek W. Strzępek.

– Szymon Hołownia udowodnił w trakcie kampanii prezydenckiej, że jest inna droga rozwoju niż okopywanie się na swoich stanowiskach i polityka na zasadzie dyskredytacji, niż homofobia – dodaje w rozmowie z nami.

Reklama

 

Ruch Hołowni pozyskał dla swojej spraw także trzech „młodych” lokalnej sceny samorządowej. Wśród nich największe doświadczenia ma Krzysztof Strent, który od referenta w gminie doszedł do stanowiska wicewójta w Wiązownicy, sekretarza w UM w Jarosławiu, a obecnie jest prezesem przemyskiego ZUK.

– Była to dla mnie ciężka decyzja, ale myślę, że ta wspaniała przygoda, którą w tej chwili rozpoczynamy wspólnie, przyniesie wymierne efekty – komentował przystąpienie do ruchu Krzysztof Strent. Kolejnym z pozyskanych przez Hołownię jest Łukasz Skóra, który w samorządzie działa pierwszą kadencję, ale już został wybrany na przewodniczącego rady miasta i gminy Kańczuga.

– Do przystąpienia, jako młodego samorządowca, skłoniła mnie transparentność Polski 2050 – mówił Skóra. Także pierwszą kadencję funkcję radnego pełni Marcin Nazarewicz, który zdążył już wyrosnąć na jednego z liderów frakcji rządzącej w jarosławskiej radzie miasta. Nazarewicz, wyjaśniając swój transfer, nawiązywał z kolei do hasła S. Hołowni „Głową i sercem zmieniamy Polskę”.

– Tymi hasłami „głową i sercem” kieruję się, gdy pracuję w samorządzie – mówił.

– Jestem przekonany, że współpraca i wymiana doświadczeń z wieloma innymi osobami, dla których praca społeczna i wiedza stanowią podstawę działania, przyniesie wiele korzyści dla naszego miasta i regionu, a takie osoby skupia wokół siebie Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni – specjalnie dla „Życia Podkarpackiego” dodaje radny Nazarewicz. 

Reklama

Na razie trudno wyrokować, czy deklaracja polityczna wymienionej piątki przyniesie jakieś zmiany w samorządowym układzie sił. Największy potencjał do jego zakłócenia występuje obecnie w radzie miasta Jarosławia – ewentualne wystąpienie z szeregów klubu „Wspólnie zmieniajmy Jarosław” dwóch radnych – dodajmy jednych z najaktywniejszych – mogłoby zachwiać kruchą przewagę rządzącej frakcji, popierającej burmistrza Waldemara Palucha.

– Nie przesądzamy niczego – mówił na konferencji prasowej W. Strzępek.

– My na siłę nie chcemy stanowić jakiejś alternatywy dla istniejącego klubu „Wspólnie zmieniajmy Jarosław” – dodawał jednak, a w podobnym tonie wypowiadał się w rozmowie z nami także Marcin Nazarewicz.

Biorąc pod uwagę przebieg dotychczasowych stosunków pomiędzy dwoma radnymi a opozycyjną PiS, trudno podejrzewać, że nawet jeśli obaj radni z klubu WZJ wystąpią lub zostaną z niego wykluczeni, mieliby się ulokować w radzie po przeciwnej stronie barykady.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2021-05-13 12:21:10

    W Polsce potrzebna jest partia centrum która ,bez skłonności lewicowych i prawicowych. Po prostu czyste centrum które będzie umiało  zachować  rozsądek pod każdym względem. Zarówno w polityce zagranicznej jak i w  wewnętrznej.  Które wprowadzi  rozdział państwa od kościoła, wprowadzi  porządek w prawie ,podatkach ,zahamuje  grabież państwa przez kastę polityków.Czy tego mogą dokonać  spadochroniarze z rożnych ugrupowań, w tym z PO   , szukający gruntu do udanego  lądowania?   Osobiście wątpię.   Potrzebny jest polityk stojący na czele centrum który zapowie wprowadzenie rządów technicznych   ,ludzi ze stosownym wykształceniem i doświadczeniem.  Bez tego nie ma szans na zmiany.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Politycy - niezalogowany 2021-05-13 12:39:11

    Prezesi Bakuna to bardziej zaangażowani są w politykę lokalna niż w pracę w Spółkach. Jeden robi kampanie w Rzeszowie, drugi z Mołodycza jak donosi lokalna prasa tworzy struktury Holowni (zresztą obecny na powyższym zdjęciu). Brawo brawo już chcą od Pana uciekać Ci specjaliści spoza granic naszego miasta? Ciekawe... Może lepiej zajęliby się robotą za którą dostają wygórowane wynagrodzenia?  Ciekawe jeszcze, czy te konferencyjki robią sobie podczas swojej pracy? Może warto to sprawdzić Panie Prezydencie nie panujący już nad niczym nawet nad powołanymi przez Pana i wyszukanymi wielkimi prezesami z całego Podkarpacia. Czyżby nie widzieli przy Panu świetlanej przyszłości i już chcą się zwijać? Chyba dość szybko co nie? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nn - niezalogowany 2021-05-13 22:33:43

    Jak można ufać ludziom w kagancach? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama