Reklama

Ruch jednokierunkowy na Wybrzeżu Jana Pawła II?

W miejscu, gdzie obecnie budowana jest ścieżka rowerowa przy ulicy Wybrzeże Jana Pawła II w Przemyślu, prowadząca do kładki pieszo-rowerowej przez rzekę San, były do tej pory miejsca parkingowe. Teren został zabrany, ale problem parkowania samochodów, niestety, nie został rozwiązany.

Być może ktoś zarzuci nam brak bezstronności, bo w owym miejscu swoje samochody pozostawialiśmy my sami. Nie zaprzeczamy, bo tak było w istocie, ale problem braku miejsc nie dotknie tylko pracowników naszej redakcji. Między mostem im. Orląt Przemyskich a siedzibą Młodzieżowego Domu Kultury codziennie swoje samochody pozostawiało kilkadziesiąt osób, m.in. z pobliskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, firm i instytucji, mających swoje siedziby w budynku przy ulicy Barskiej 15, a także rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia do MDK. Więcej: czasami parkowały tutaj osoby pracujące w przemyskim magistracie...

Przejście przez most było krótszym przedsięwzięciem niż szukanie miejsca parkingowego bliżej urzędu miasta. Do tego dochodziły samochody mieszkańców kilku pobliskich ulic. Bywały sytuacje, że brakowało miejsca... Teraz, kiedy budowana jest ścieżka, nie ma możliwości w miarę bezpiecznego parkowania wzdłuż Wybrzeża Jana Pawła II. Bardzo cieszymy się z faktu powstawania kolejnej potrzebnej inwestycji w naszym mieście, ale chyba nie powinno być tak, że zabiera się coś, nic w zamian nie proponując .

Parking przy agencji?

– Zdajemy sobie sprawę z trudności z parkowaniem, jakie mogą być skutkiem powstania trasy rowerowej na Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II – usłyszeliśmy od rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witolda Wołczyka. – Teren jest o tyle trudny, że w sensownej dla parkujących dotąd w tamtym miejscu odległości nie ma miejsca na utworzenie większego parkingu. Dla takich osób będzie dostępny spory parking przy Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Obecnie analizujemy, ile będzie można wygospodarować miejsc po zarezerwowaniu tych niezbędnych dla klientów PARR-u. Być może konieczna będzie zmiana sposobu parkowania na dostępnych miejscach wzdłuż Wybrzeża Jana Pawła II. Jeśli zajdzie potrzeba, rozważymy możliwość wprowadzenia zmiany organizacji ruchu na tej ulicy i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego. Prosimy kierowców o cierpliwość, analizujemy możliwe rozwiązania – wyjaśnił W. Wołczyk.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    przemyslak - niezalogowany 2015-09-07 18:40:38

    Taka sama sytuacja dotyczy działkowiczów dzierżawiących działki od Urzędu Miejskiego przy ul.  Buszkowickiej na długości do nowego mostu obwodnicy. Rozkopane jest wszystko zarówno przy drodze głównej jak i ścieżki nad Sanem od basenu do w/w mostu. Dowiezienie choćby głupiej kosiarki lub wywiezienie zebranych plonów jest zupełnie nierealne.  Utrudnione jest wejście na większość działek. Z uwagi na trwający remont ul. Rogozińskiego pozostawienie tam samochodu również graniczy z cudem. Ciekawe czy w planie modernizacji ul. Buszkowickiej i budowie ścieżki rowerowej na tej ulicy od strony Sanu przewidziano jakieś miejsca parkingowe wskazanych wyżej działkowiczów. Może ktoś z UM dzieliłby jakiejś informacji na ten temat, gdyż problem ten nurtuje tych ludzi. Chyba nie odbędzie się to na zasadzie "jak się komuś nie podoba to.....itd".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ron Oczywistek - niezalogowany 2015-09-07 20:55:23

    Przez wybrzeże JPII przejeżdżałem parę dni temu na rowerku i muszę przyznać, że gnoju narobili tam konkretnego !!! Czegoś takiego nie widziałem nawet chyba w filmach Bareji. No i wiadomo nie obyło się, jak zwykle w większości podobnych przypadków, bez eksterminacji zieleni !!! Czy to było potrzebne ?!? Pytanie zdaje się zgoła retoryczne, jak sądze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ron Oczywistek - niezalogowany 2015-09-07 21:35:52

    Jeśli chodzi o tą tzw. ścieżkę rowerową nad Sanem, to jest to porażka maksymalna ?!? Była tam (od mostu Siwca do prawie samych Buszkowic) twarda, w miarę szeroka i równa ścieżka, więc po co ulepszać Naturę, marnując przy tym tyle ludzkiej energii i zdrowia, nie mówiąc o wyrzuceniu w błoto nieszczupłego pieniądza. Tak samo zresztą, jak zabetonowanie Zniesienia z Kopcem tatarskim włącznie. No i po co to wszystko ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama