Reklama

Rura cieknie, winnych nie ma, a płacić trzeba

08/08/2018 07:57

Mieszkańcy Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali rozliczenie za wodę. Jedni muszą dopłacić, inni mają nadpłatę. I do tego miejsca wszystko jest po staremu. Jednak tym razem w rachunku pojawiła się nowa pozycja, zobowiązująca spółdzielców do wyrównania kosztów za niekontrolowany wyciek wody. Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Grupa oburzonych mieszkańców zwróciła się do nas z prośbą o interwencję.

Absolutnie nie zamierzają płacić za nie swoje zużycie, bo za jaką karę i niby w imię czego? Podobno w imię obowiązującego prawa spółdzielczego, ale nie udało nam się zweryfikować takowego, ponieważ zastępca prezesa PSM odesłał nas do prezesa PSM, który aktualnie jest na urlopie. Jak sądzę, władze spółdzielni na pewno mają odpowiedni zapis, na mocy którego wszyscy, jak jeden mąż, pokryją koszty zużycia wody. Wykładnię prawną na pewno poznamy po powrocie prezesa PSM z urlopu. Chętnie się nią z Czytelnikami podzielimy. W całej historii z wyciekiem wody dziwi mnie kilka spraw. 

Dlaczego do tej pory odpowiednie służby remontowe w PSM nie zareagowały na awarię? Nie zlokalizowały jej? To chyba przy obecnych technologiach jest możliwe? Być może chodzi o prostą awarię, którą łatwo wyeliminować. Chyba że ktoś z cicha pęk pobiera na lewo duże ilości wody. Tu jednak wchodzimy w spiskową teorię dziejów, więc lepiej jej nie traktujmy poważnie. Tak czy owak szybkie rozwiązanie problemu pozwoliłoby uniknąć konieczności płacenia wyrównania przez spółdzielców. A tak, mleko – a dokładnie rzec biorąc woda – się rozlała. Mamy więc gotowy przepis na kolejną „zadymę” w PSM.  

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2018-08-08 08:06:30

    Proszę nie odpuszczać TEMATU!!dość

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mars - niezalogowany 2018-08-08 11:03:12

    cyt..."" niekontrolowany wyciek wody ,awaria""" - Ludzie nie dajmy się otumaniać takim tłumaczeniem ,ponieważ kwota do zapłaty na jeden blok na osiedlu to ponad 1600zł  x  ilość bloków to kwoty wychodzą olbrzymie za tą """awarię"". Winnego nie ma a spółdzielcom po kieszeni - za co tym ludziom płaci się pensje?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piotrek - niezalogowany 2018-08-08 14:06:18

    Nie jest tajemnicą od dziś, że w PSM sami złodzieje pracują. Najlepiej zebrać  się i całe to towarzycho wyjebać przez okna i patrzeć jak zostaje plama na chodniku.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama