Mieszkańcy Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali rozliczenie za wodę. Jedni muszą dopłacić, inni mają nadpłatę. I do tego miejsca wszystko jest po staremu. Jednak tym razem w rachunku pojawiła się nowa pozycja, zobowiązująca spółdzielców do wyrównania kosztów za niekontrolowany wyciek wody. Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Grupa oburzonych mieszkańców zwróciła się do nas z prośbą o interwencję.
Absolutnie nie zamierzają płacić za nie swoje zużycie, bo za jaką karę i niby w imię czego? Podobno w imię obowiązującego prawa spółdzielczego, ale nie udało nam się zweryfikować takowego, ponieważ zastępca prezesa PSM odesłał nas do prezesa PSM, który aktualnie jest na urlopie. Jak sądzę, władze spółdzielni na pewno mają odpowiedni zapis, na mocy którego wszyscy, jak jeden mąż, pokryją koszty zużycia wody. Wykładnię prawną na pewno poznamy po powrocie prezesa PSM z urlopu. Chętnie się nią z Czytelnikami podzielimy. W całej historii z wyciekiem wody dziwi mnie kilka spraw.Dlaczego do tej pory odpowiednie służby remontowe w PSM nie zareagowały na awarię? Nie zlokalizowały jej? To chyba przy obecnych technologiach jest możliwe? Być może chodzi o prostą awarię, którą łatwo wyeliminować. Chyba że ktoś z cicha pęk pobiera na lewo duże ilości wody. Tu jednak wchodzimy w spiskową teorię dziejów, więc lepiej jej nie traktujmy poważnie. Tak czy owak szybkie rozwiązanie problemu pozwoliłoby uniknąć konieczności płacenia wyrównania przez spółdzielców. A tak, mleko – a dokładnie rzec biorąc woda – się rozlała. Mamy więc gotowy przepis na kolejną „zadymę” w PSM.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.cyt..."" niekontrolowany wyciek wody ,awaria""" - Ludzie nie dajmy się otumaniać takim tłumaczeniem ,ponieważ kwota do zapłaty na jeden blok na osiedlu to ponad 1600zł x ilość bloków to kwoty wychodzą olbrzymie za tą """awarię"". Winnego nie ma a spółdzielcom po kieszeni - za co tym ludziom płaci się pensje?
Nie jest tajemnicą od dziś, że w PSM sami złodzieje pracują. Najlepiej zebrać się i całe to towarzycho wyjebać przez okna i patrzeć jak zostaje plama na chodniku.
podobne praktyki stosują na Leszczyńskiego -różnice między licznikiem głównym a sumą podliczników w mieszkaniach rozkładają na wszystkich mieszkańców. Po co szukać przyczyn? kasa i tak będzie i to większa niż przewidywano
a być może ludzie korzystają z pralni i stad duże zużycie wody. które bloki mają jeszcze pralnie w piwnicach? A może to jest zbierane na nadwyżkę z której później są wypłacane nagrody.
Ci degeneraci i złodzieje z PSM, to tylko potrafią wkurwiać, uprzykrzać i zatruwać ludziom życie na przeróżne absurdalne i wymyślne sposoby.
WŁOCHATY - PATOLOGIA INSTYTUCJI - TEKSTOWO.PL
Dlaczego redakcja Życia usunęła mój komentarz? Przecież w PSM są złodzieje i taka jest prawda.Pani Aleksandra dalej na urlopie, że na maila z 16 lipca nie odpowiada?? Czy mam się do Was przejechać jutro?
Jak czytam powyższe to taki mi się wniosek nasuwa."zadyma " jakby innej treści tylko zadymiarze ci sami. W jakim celu - czy tylko kampania wyborcza- mam wątpliwości.
Różnice były , sa i będą . Wynikaja one z różnych powodów . Jednym z nich est ledwie sącząca sie woda do spłuczki / wiem coś o tym . I jesli manometr przy spłuczce tego nie uchwycie , a wiem ,ze tak właśnie jest ., to pomnóz sobie ten n stan przez ilosc mieszkań . / blok 5 -cio kondygnacyjny , dwuklatkowy , to 30 mieszkać . Wyjdą ci spore sumy . Do tego wycieki na łączach które nie zawsze da się usunąć w porę / po prostu są w ziemi niewidoczne . Tak ,ze krótko wówiąc , zawsze były różnice i bedą .
moje wyliczenia z Bielskiego wieżowce. 54 mieszkania x4 liczniki wody = 216 liczników a ponieważ licznik główny jest jeden na trzy wieżowce to wynika że jest 648 liczników. Wystarczy że tylko w części mieszkań są małe wycieki które nie poruszają licznika domowego to już licznik główny wskaże duże zużycie wody. I tutaj należy szukać przyczyny niedopłaty. Oczywiście każdy licznik ma też tolerancje odczytu do 10 %
I już wszystko jasne skąd potrzeba pozyskania tak dużej kasy.Tak się "przypadkowo" złożyło, że w dniu 8 sierpnia, nie daleko osiedla Kmiecie trwała modernizacja sieci wodociągowej. Zastosowano jakąś nową metodę bezwykopową :/ https://przemysl.pl/51199/niedaleko-osiedla-kmiecie-trwa-bezwykopowa-modernizacja-sieci-wodociagowej.htmlPrzypadek? Nie sądzę...
Wstyd !!!zastosowano wobec mojego wpisu cenzurę,po ukazaniu się na stronie został usunięty chociaż nie zawierał w swej treści żadnych obraźliwych sformułowań, poza tym że nie wpisywałisię w tendencję pana redaktora.
Proszę nie odpuszczać TEMATU!!dość
cyt..."" niekontrolowany wyciek wody ,awaria""" - Ludzie nie dajmy się otumaniać takim tłumaczeniem ,ponieważ kwota do zapłaty na jeden blok na osiedlu to ponad 1600zł x ilość bloków to kwoty wychodzą olbrzymie za tą """awarię"". Winnego nie ma a spółdzielcom po kieszeni - za co tym ludziom płaci się pensje?
Nie jest tajemnicą od dziś, że w PSM sami złodzieje pracują. Najlepiej zebrać się i całe to towarzycho wyjebać przez okna i patrzeć jak zostaje plama na chodniku.