22 drużyny OSP z terenu powiatu lubaczowskiego rywalizowały w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. W klasyfikacji ogólnej najlepiej wypadły jednostki z gminy Oleszyce. Zwycięzcy będą reprezentować powiat lubaczowski w zawodach wojewódzkich.
Drużyny podzielono na trzy kategorie: „A” – męską, „C” – kobiecą oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Rozegrano 2 konkurencje. Pierwszą była sztafeta pożarnicza z przeszkodami 7 x 50m dla grup „A” i „C” oraz 400 m dla młodzieży, drugą –ćwiczenia bojowe dla wszystkich grup.
W grupie „A” najlepiej wypadli[paywall] strażacy z OSP Stare Oleszyce, którzy zdobyli 106,79 punktów. Za nimi uplasowali się strażacy z OSP Futory (114,86 punktów) i strażacy z OSP Lisie Jamy (115,31 pkt).
W grupie „C” pierwsze miejsce wywalczyły członkinie OSP Stare Oleszyce (128,69 pkt.), drugie – OSP Cieszanów (138,46 pkt), a trzecie – OSP Oleszyce (144,08 pkt).
Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopięcych najlepsi okazali się ochotnicy z Rudy Różanieckiej, którzy zdobyli 1030,68 punktów. Drugie miejsce zajęli chłopcy z OSP Dachnów (1014,43 pkt), a trzecie z OSP Młodów (982,85 pkt). Wśród dziewcząt zwyciężyły strażaczki OSP Oleszyce (997,37 pkt), wyprzedzając OSP Cieszanów (997,13 pkt) i OSP Dachnów (995,19 pkt).
Zawody rozegrano 13 sierpnia na stadionie miejskim w Lubaczowie. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat lubaczowski na zawodach wojewódzkich.
Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubaczowie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Starosta Lubaczowski i Burmistrz Miasta Lubaczowa.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze