Reklama

Rywalizacja 22 drużyn strażaków

24/08/2017 11:18

22 drużyny OSP z terenu powiatu lubaczowskiego rywalizowały w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. W klasyfikacji ogólnej najlepiej wypadły jednostki z gminy Oleszyce. Zwycięzcy będą reprezentować powiat lubaczowski w zawodach wojewódzkich.

Drużyny podzielono na trzy kategorie: „A” – męską, „C” – kobiecą oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Rozegrano 2 konkurencje. Pierwszą była sztafeta pożarnicza z przeszkodami 7 x 50m dla grup „A” i „C” oraz 400 m dla młodzieży, drugą –ćwiczenia bojowe dla wszystkich grup.

W grupie „A” najlepiej wypadli[paywall] strażacy z OSP Stare Oleszyce, którzy zdobyli 106,79 punktów. Za nimi uplasowali się strażacy z OSP Futory (114,86 punktów) i strażacy z OSP Lisie Jamy (115,31 pkt).

W grupie „C” pierwsze miejsce wywalczyły członkinie OSP Stare Oleszyce (128,69 pkt.),  drugie – OSP Cieszanów (138,46 pkt), a trzecie – OSP Oleszyce (144,08 pkt).

Reklama

Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopięcych najlepsi okazali się ochotnicy z  Rudy Różanieckiej, którzy zdobyli 1030,68 punktów. Drugie miejsce zajęli chłopcy z OSP Dachnów (1014,43 pkt), a trzecie z OSP Młodów (982,85 pkt). Wśród dziewcząt zwyciężyły strażaczki OSP Oleszyce (997,37 pkt), wyprzedzając OSP Cieszanów (997,13 pkt)  i OSP Dachnów (995,19 pkt).

Zawody rozegrano 13 sierpnia na stadionie miejskim w Lubaczowie. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat lubaczowski na zawodach wojewódzkich.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubaczowie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Starosta Lubaczowski i Burmistrz Miasta Lubaczowa.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama